۴۰ تابلو نقاشی متعلق به بازیگر مطرح فرانسوی از فردا دوشنبه در حراجی "کورنت دو سان سیر" در پاریس به حراج گذاشته می‌شود.

اسوشیتدپرس اعلام کرد کارشناسان پیش بینی کرده‌اند این ۴۰ تابلو که بیشتر آبستره هستند و از دهه ۱۹۵۰ به این طرف کشیده شده‌اند، بین ۵/۶ تا ۸/۸ میلیون دلار فروخته شوند.

در این حراجی تعدادی از آثار نقاشان فرانسوی از جمله نیکلاس دو استال که بیشتر به خاطر چشم اندازهای آبستره خود شهرت دارد، همین طور آثار پی‌یر سولاژه که عاشق رنگ سیاه بود حراج می‌شود. انتظار می‌رود یکی از آثار آبستره استال به نام "زندگی بیحرکت با قابلمه" بین ۷۱۱ تا ۹۹۵ هزار دلار به فروش برسد. همین طور یکی از نقاشی‌های سولاژه که کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند بین ۴۲۷ تا ۵۶۹ هزار دلار فروخته شود. دلون ۷۲ ساله بسیاری از این نقاشی‌ها را در دهه ۱۹۸۰ خرید.

او که متولد هشتم نوامبر ۱۹۳۵ است، در دهه ۱۹۶۰ با بازی در فیلم "روکو و برادرانش" لوکینو ویسکونتی به شهرت رسید. از دیگر فیلم‌های مطرح وی می‌توان به "کسوف" (۱۹۶۲)، "رولزرویس زرد" (۱۹۶۴)، "فرمان گمشده" (۱۹۶۶)، "دسته سیسیلی‌ها" (۱۹۶۹)، "بورسالینو" (۱۹۷۰)، "دایره سرخ" (۱۹۷۰)، "خورشید سرخ" (۱۹۷۱) و "تاریخ ما" (۱۹۸۴) اشاره کرد که برای فیلم آخر جایزه سزار بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد. دلون حدود ۹۰ فیلم تلویزیونی و سینمایی در کارنامه دارد.