یکی از شاهکارهای پل گوگن، نقاش امپرسیونیست فرانسوی که در آن دو زن تاهیتیایی زیر درختان انبه تصویر شده‌اند، ماه آینده در حراجی سوثبی بین ۴۰ تا ۶۰ میلیون دلار به فروش می‌رسد.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد این تابلو که To Poipoi (صبح) نام دارد و سال ۱۸۹۲ کشیده شده، روز هفتم نوامبر به حراج گذاشته می شود.

مسئولان سوثبی در بیانیه روز جمعه خود از این تابلو به عنوان یکی از "بهترین نقاشی‌های گوگن از تاهیتی که هنوز به طور شخصی نگه‌داری می شود" و "بخشی از یکی از درخشانترین کلکسیون‌هایی که تاکنون در آمریکا شکل گرفته" یاد کردند. تابلو "صبح" در حال حاضر در کلکسیون زنی به نام جون ویتنی پیسن در کنار آثاری از ونسان ون گوگ و پابلو پیکاسو نگهداری می شود. این تابلو پیش از فروش در نیویورک در شعبه سوثبی در لندن به نمایش گذاشته خواهد شد.

نقاش معروف که پس از یک سفر به تاهیتی مجذوب این جزیره در اقیانوس آرام شده بود، سال ۱۸۹۵ برای تامین هزینه سفر مجدد خود به آن جا تابلو "صبح" و چند اثر دیگر خود را فروخت. او تا زمان مرگ در تاهیتی ماند. گوگن سال ۱۹۰۳ در ۵۵ سالگی درگذشت. یک نمایشگاه بزرگ از آثار این نقاش بزرگ شامل ۱۵۰ اثر که از ۵۰ کلکسیون در سرتاسر دنیا جمع‌آوری شده، روز گذشته در رم افتتاح شد.