دومین فروش بزرگ سال گروه «هفت نگاه» اواخر بهمن ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

مژگان والی‌پور مدیر نگارخانه والی و یكی از اعضای گروه «هفت نگاه» گفت: در دومین فروش بزرگ سال گروه «هفت نگاه» علاوه بر هنرمندانی كه سال گذشته شركت داشتند، آثار ۵۰ هنرمند دیگر نیز عرضه خواهد شد و مثل سال قبل از دو نگارخانه نیز به عنوان میهمان برای حضور در این فروش دعوت خواهیم كرد.

وی افزود: سال گذشته از هر هنرمند بین سه تا چهار اثر و برخی از هنرمندان تا ۱۰ اثر در نمایشگاه داشتند كه بلافاصله پس از فروش یكی از آثارشان، اثر دیگری جایگزین می‌شد و امسال سعی كردیم با برطرف كردن برخی مشكلات سال گذشته، تعداد آثار را كاهش دهیم و از هنرمندان بیشتری برای حضور در این فروش بزرگ دعوت كنیم تا امكان انتخاب بهتری برای بازدیدكنندگان به وجود آید.

مدیر نگارخانه والی رضایت عموم مردم را یكی از موفقیت‌های اولین فروش بزرگ سال گروه هفت نگاه دانست و گفت: نكته بسیار مهم در فروش سال گذشته گروه هفت نگاه رضایت عموم مردم بود به طوری كه ۷۰ درصد از خریداران ما افراد جدیدی بودند و این نشان می‌دهد كه جامعه ما چه پتانسیل بالایی برای خرید آثار هنری دارد.

والی‌پور درباره فروش امسال گروه هفت نگاه و حضور مؤسسات خصوصی و دولتی برای خرید هم گفت: در حال رایزنی با مؤسسات خصوصی و دولتی هستیم و هیچ دلیلی وجود ندارد كه موفق‌تر از سال گذشته نباشیم.

وی همچنین از نمایش گزیده‌ای از آثار اولین فروش بزرگ سال گروه هفت نگاه در موزه هنرهای معاصر اصفهان خبر داد و گفت: چكیده‌ای از آثار عرضه شده در اولین فروش بزرگ سال گروه هفت نگاه، آذرماه سال جاری درموزه هنرهای معاصر اصفهان به نمایش گذاشته خواهد شد.

لازم به ذكر است انجمن هنرمندان نقاش هم پاییز امسال با همكاری مجموعه فرهنگی، تاریخی سعدآباد اولین نمایشگاه فروش آثار هنری هنرمندان را در دو بخش نقاشی و حجم برگزار خواهد كرد و دومین آرت اكسپوی بزرگ ایران نیز با حضور كشورهای اروپایی، آمریكایی و كشورهای حوزه خلیج فارس، اسفندماه سال جاری از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مؤسسه فرهنگی -هنری صبا برگزار خواهد شد.