نمایشگاه پنجمین دوسالانه مجسمه‌سازی معاصر تهران عصر امروز چهارشنبه ۳۰ آبان در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حبیب‌الله صادقی سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران گفت:"به روح پرفتوح ابوالحسن‌خان صدیقی، علی اکبر صنعتی، مددی، شفق، ایرج کریمخان زند و همه کسانی که به عنوان مجسمه‌ساز برای ارتقاء این هنر در ایران فعالیت کردند و زحمات بسیاری کشیدند، سلام می کنم."

وی ادامه داد: "از حجم های انسان بدوی تا دقت میکل آنژ در پردازش فیزیک انسان تا هنر مینیمال، فتوریزم تا هنر قرن بیستم رابطه انسان و فضا و انسان و شکل معنای هنرمند معاصر و مدرن است. هنرمند معاصر ایران صبور، دقیق، فداکار، جستجوگر و خلاق همراه با هنرمندان جهان تلاش می‌کند. هنرمند ایرانی در حال تکاپو برای کشف زیبایی و شکوه در جهان است."

مدیر کل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت ارشاد در پایان از برگزاری نمایشگاه بزرگی از آثار ژازه تباتبایی هنرمند پیشکسوت مجسمه‌ساز در اردیبهشت‌ماه سال آینده در موزه هنرهای معاصر تهران خبر داد.

طاهر شیخ‌الحکمایی، رئیس شورای دبیران دوسالانه مجسمه‌سازی، نیز گفت: "این نمایشگاه حاصل تلاش یکساله انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز، موزه هنرهای معاصر، موسسه توسعه هنرهای تجسمی، سازمان زیباسازی و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگستان هنر است. ۱۰۳ هنرمند ۱۱۲ اثر خود را به نمایش گذاشته‌اند که جوانترین ۱۸ ساله و مسن‌ترین آنها ۸۵ ساله است."

در ادامه این مراسم تعداد زیادی از هنرمندان پیشکسوت همچون سعید شهلاپور و تعدادی از اعضا هیئت داوران، سفیران اروپایی مانند فرانسه و همچنین رابرت سی مورگان مجسمه‌ساز پیشکسوت آمریکایی و داور این دوسالانه و سو جونگ هیون از کره جنوبی حضور داشتند. نمایشگاه را سعید شهلاپور دبیر دوسالانه چهارم افتتاح کرد.