معاون وزیر نیرو با اشاره به تولید ۵۰ مگاوات برق از انرژی‌های نو در حال حاضر اضافه كرد: طبق برنامه چهارم باید یك درصد تولید برق كشور كه معادل ۵۰۰ مگاوات است از طریق انرژی‌های نو تامین شود كه با سرعت گردش اجرای پروژه نسبت به قبل امیدواریم این میزان محقق شود.

محمد احمدیان ـ معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی اظهار كرد: حمایت از نیروگاه‌هایی كه برق را از انرژی‌های نو تولید می‌كنند از سیاست‌های جدی نظام و دولت است.

به گفته وی تولید برق از انرژی خورشیدی، بادی، ژئوترمال و نیروگاه‌های برق‌آبی كوچك در وزارت نیرو در حال پیگیری و استفاده از ذغال سنگ در تولید برق نیز در حال مطالعه است.

معاون وزیر نیرو در خصوص مشكلات سرمایه‌گذاران برای ساخت نیروگاه‌های جدید افزود: یك مساله منابع مالی است كه در اختیار سرمایه‌گذاران بخش نیرو قرار می‌گیرد كه این منابع عمدتا ارزی بوده و به دلیل خرید ریالی برق توسط دولت نیاز به طراحی مكانیزمی‌ برای تبدیل درآمد‌های ریالی به ارز برای پرداخت اقساط وام‌های سرمایه‌گذاران است و مساله دیگر اطمینان سرمایه‌گذاران از تعدیل بهای برق خریداری از آن‌ها در سنوات آتی است كه این موضوع نیز در وزارت نیرو و شورای اقتصاد در حال پیگیری است.

او متذكر شد: در حوزه تولید برق از نیروی بادی، دولت برای ساخت نیروگاه ۳۰۰ مگاواتی با استفاده از توربین‌های ساخت داخل اقدام كرده است؛ همچنین اولین نیروگاه ژئو ترمال كشور در مشكین‌شهر و نیروگاه سیكل تركیبی تلفیقی یزد با تولید ۱۷ مگاوات برق خورشیدی با جدیت در حال ساخت هستند.