نمایشگاه نخستین جشنواره طراحی معاصر ایران، روز جمعه ۲ آذرماه سال جاری در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به نمایش گذاشته می شود.

این جشنواره ابتدا قرار بود ۲۵ آبان‌ماه افتتاح شود ولی با استقبال خوب طراحان و جا به جایی برخی مدیران در مجموعه هنری سازمان فرهنگی هنری شهردای تهران، افتتاحیه این جشنواره با یك هفته تأخیر به دوم آذرماه موكول شد.

"حسن فرهنگی" مدیر اجرایی نخستین جشنواره طراحی معاصر ایران با اعلام این خبر به ستاد خبری جشنواره گفت: تمام سعی ما این است كه برای مستقل شدن هنر طراحی و تشویق هنرمندان به نگاهی تخصصی و مستقل به طراحی، جشنواره را به شكل مناسب و شایسته‌ای برگزار كنیم.

وی درباره آثار راه یافته به جشنواره گفت: حدود ۲۴۰۰ اثر طراحی به جشنواره ارسال شده است كه به گفته داوران از كیفیت مطلوبی برخوردار بوده و این نشان از اهمیت جایگاه طراحی در بین هنرمندان دارد.

فرهنگی در پایان از انتشار كتاب آثار راه یافته به نمایشگاه،خبر داد و گفت: آماده سازی این كتاب هم اكنون مراحل پایان را طی می كند و تا روز افتتاحیه آماده خواهد شد. این كتاب در بر گیرنده ۱۴۱ اثر از طراحان معاصرِ شركت كننده در «نخستین جشنواره طراحی دكتر سندوزی » است كه به شكل نفیس منتشر خواهد شد.

داورن هیات انتخاب جشنواره طراحی معاصر ایران،احمد نصرالهی،احمد امین نظر و معصومه ی مظفری در پایان مرحله نخست داوری ها، از میان ۲۴۰۰ اثر متعلق به ۷۵۰ طراح ،۱۴۱ اثر را شایسته راه یافتن به مرحله نهایی و قرار گرفتن در نمایشگاه دانستند.

"منوچهر معتبر"، "احمدرضا دالوند"،"احمد امین‌نظر"،"رضا عابدینی"و"جمشید حقیقت‌شناس"نیز به عنوان داوران مرحله نهایی در روز اختتامیه برگزیدگان نهایی «نخستین جشنواره طراحی دكتر سندوزی» را معرفی خواهند كرد .

نخستین جشنواره طراحی معاصر ایران، ساعت ۱۵ روز جمعه ۲ آذر ماه ۸۶ با حضور چهره‌های برجسته هنر طراحی گشایش خواهد یافت و ۱۴۱ اثر راه یافته به مرحله نمایشگاهی جشنواره، درمعرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.