نمایشگاه پنجمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران ۳۰ آبان‌ماه در موزه هنرهای معاصر تهران گشایش خواهد یافت.

پنجمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران با تم «صلح،زندگی و افق آینده» از۳۰ آبان‌ تا ۱۰ دی‌ماه سال جاری در موزه هنرهای معاصرتهران برگزار می‌شود.

بنا بر این گزارش، دوسالانه پنجم مجسمه‌سازی تهران با همكاری انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران، وزارت ارشاد، مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی، فرهنگستان هنر و سازمان فرهنگی‌هنری شهرداری و سازمان زیباسازی شهرداری تهران، برگزار می‌شود.

هیئت داوری این دوره از دوسالانه متشكل از سعید شهلاپور، حمید شانس و بهروز دارش است كه در كنار داوران خارجی دوسالانه «رابرت مورگان» و سون یونگ دو مجسمه ساز امریكایی و كره‌ای آثار دوسالانه را داوری خواهند كرد.

همچنین بهروز دارش، حمیدالله رضائی، حمید شانس، رضاقره باغی و ایرج محمدی نیز هیئت انتخاب آثار این دوسالانه را تشكیل می‌دهند.

برای این دوسالانه سه جایزه اول تا سوم در نظر گرفته شده است كه نفرات اول تا سوم علاوه بر دریافت تندیس و لوح تقدیر جشنواره، به ترتیب مبلغ ۲۰ سكه، ۱۵ سكه و ۱۰ سكه بهار آزادی همراه با سفر مطالعاتی یك ماهه به فرانسه اهدا خواهد شد.

جایزه ویژه‌ای هم به مجسمه سازان زیر ۳۵ سال تعلق خواهد گرفت كه شامل دیپلم افتخار، تندیس دوسالانه و سفر مطالعاتی یك ماهه به كشور فرانسه است.

پنجمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران تا ۱۰ دی ماه در موزه هنرهای معاصر تهران برپا خواهد بود.