مدیر امور ترابری برق خوزستان گفت: برای حمل، جابه جایی و نصب ترانسفورماتورهای قدرت ایستگاه های برق در استان خوزستان، به پل های ۳۵۰ تنی نیاز است.

به نقل از روابط عمومی برق منطقه ای خوزستان، عبدالکریم رزاقی تصریح کرد: پل سوم کیان پارس، تنها پلی است که ظرفیت حمل ۱۶۸ تن بار را دارد و بقیه پل های استان، ظرفیتی کمتر از این مقدار دارند.

وی افزود: برای عبور ترانس های پرقدرت، در تمام پل هایی که دهانه آنها بیش از ۱۰ متر باشد، باید از کنارگذر استفاده کرد که ساخت آنها هزینه های زیادی در بر دارد.

این مقام مسئول در شرکت برق منطقه ای خوزستان، تصریح کرد: سالانه به طور متوسط ۲۰ تا ۲۵ ترانس برق با قدرت های ۱۳۲، ۲۳۰ و ۴۰۰ کیلوولت برای توسعه شبکه های برق وارد استان خوزستان می شود، که وزن آنها ۴۰ تا ۲۰۰ تن است؛ بنابراین ضرورت دارد به ساخت پل های جدید با ظرفیت بالا اقدام شود.

صنایع نفت و به ویژه پتروشیمی کشور نیز به منظور انتقال سازه های فوق سنگین خود از مرکز به جنوب کشور، که در شرکت های داخلی مانند ماشین سازی اراک و آذرآب ساخته می شوند دچار مشکلاتی هستند که گاهی زمان بندی اجرای پروژه های نفتی را تحت تاثیر قرار می دهد.