«مصطفی گودرزی» معاون هنری سازمان فرهنگی شهرداری تهران طی مراسمی«مجتبی آقایی سربرزه»را به عنوان مدیر دفتر هنرهای تجسمی این سازمان معرفی كرد.

به نقل از روابط عمومی معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران،«مصطفی گودرزی» در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات مدیران گذشته در حوزه هنرهای تجسمی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: از ابتدای تشكیل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تا به امروز فعالیت‌های هنرهای تجسمی در سازمان با فراز و نشیب‌های بسیار روبه‌رو بوده است، كه البته در دو سال اخیر به مدد دوستانی چون جناب آقای عسگرپور و هاشمی فعالیت‌های این حوزه چهره تجسمی شهرداری را تغییر داده است.

وی در ادامه با ارائه خلاصه‌ای از فعالیت‌های گذشته هنرهای تجسمی همچون سمپوزیوم‌های بین‌المللی در حوزه مجسمه‌سازی و نقاشی، طراحی جایزه بزرگ ادیان توحیدی و در راستای آن فعالیت‌های زیر مجموعه‌های این مدیریت همچون خانه كاریكاتور، موزه هنرهای دینی امام علی و عكسخانه شهر كه در این دو سال با حضور انكار ناپذیر خود در توسعه هنرهای تجسمی كشور و حمایت از هنرمندان معاصر نقش مهمی را ایفا كردند، پرداخت و با اشاره به حضور هنرمندان این حوزه در فعالیت‌های اخیر شهرداری گفت: فعالیت های دو ساله شهرداری در حوزه تجسمی به گونه‌ای بوده است كه نگاه هنرمندان به این مجموعه تغییر كرده و بسیاری از هنرمندان ارتباط دوستانه عاطفی و مستمری را با شهرداری برقرار كردند و این خود نشانگر آن است كه فعالیت‌های تجسمی سازمان در میان هنرمندان از هر گروهی بسیار مثبت اعلام شده و امروز یكی از عزیزانی كه می‌تواند حوزه تجسمی سازمان را هدایت كند هنرمند معاصر جناب آقای مجتبی آقایی است كه به عنوان تنها گزینه ما انتخاب شد.

در ادامه این آئین «مجید سرسنگی» قائم مقام سازمان فرهنگی -هنری شهرداری تهران فعالیت‌های حوزه تجسمی را در شهرداری قابل توجه دانست و گفت: علی رقم تمام محدودیتهای كاری فعالیت‌های بسیار خوبی در حوزه تجسمی به وقوع پیوسته و باعث بروز توقعاتی جامعه هنری و جامعه عام و خاص شده است كه این خود باعث می‌شود نفر بعدی با تلاش بیشتری به ادامه این فعالیت بپردازد.

وی در ادامه با اشاره به سی‌امین سالگرد و پیروزی انقلاب ،یكی از مهمترین برنامه‌های این حوزه را در سال دانست و در آخر توسعه خانه موزه‌ها را در برنامه‌های آینده حوزه تجسمی فعالیتی زیربنایی برشمرد كه با حضور مدیریت جدید ادامه پیدا می‌كند.

در انتهای این مراسم«مجتبی آقایی»با اشاره كوتاهی به برنامه‌های آینده خود گفت: خارج كردن شاخه هنری در هنرهای تجسمی از حالت مجمع الجزایری به كانون‌های موثر در خاورمیانه از وظایف مدیریت تجسمی است كه می‌تواند نیروها و توانایی‌ها را در این حوزه مضاعف كند.

وی در خاتمه نگاه مناسبی و مقطعی را یكی از آفت‌های جدی در حوزه‌های مختلف هنری دانست كه بدون هیچ‌گونه پژوهشی انجام می‌پذیرد كه البته با مبدل كردن فعالیت‌های مناسبتی به جریانات ریشه‌ای و پایه‌ای كه بنیان آن پژوهش در فعالیت‌های هنری است می‌توان به نتیجه ماندگار رسید.

«مجتبی آقایی سربرزه» كارشناس عكاسی از هنرهای زیبا دانشگاه تهران و فوق‌لیسانس مدیریت امور فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی و عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی است كه در دانشكده‌های هنری رشته عكاسی را تدریس می‌كند وی مولف كتابهای عكاسی آموزش و پرورش در رشته‌ی گرافیك، مدیر مسئول، سردبیر و مدیر سابق بخش آموزش نشریه «عكس» و صاحب امتیاز مدیر مسئول نشریه در دست انتشار «عكاسی زاویه‌ها» است.

«آقایی» از سال ۱۳۶۲ فعالیت عكاسی‌اش را آغاز كرده و دبیر و داور پیش از ۷۰ نمایشگاه تخصصی عكاسی و بین‌المللی و داخلی و مسئول چندین عكاسی است كه امروز به عنوان مدیریت تجسمی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به كار خود ادامه می‌دهد.