سباستین کخ، بازیگر اصلی فیلم آلمانی "زندگی دیگران" به همراه یولیا ینتش برای بازی در اقتباسی جدید از "افی بریست" رمان کلاسیک قرن نوزدهمی تئودور فونتانه، قرارداد امضاء کردند.

ینتش بازیگر فیلم "سوفی شول: آخرین روزها"، در این فیلم نقش افی بریست را بازی می کند، زنی جوان که بین ازدواجی ناخواسته و از پیش تعیین شده با یک مرد بسیار بزرگتر او خودش به نام بارون فن اینستتن (سباستین کخ) و یک دوستی عاشقانه نافرجام گیر افتاده است.

به گزارش هالیوود ریپورتر، یولیانه کولر نیز در نقش لوئیز فن بریست، مادر افی ظاهر می شود. کولر در فیلم موفق "سقوط" (۲۰۰۴، اولیور هرشبیگل) نقش اوا براون، معشوقه هیتلر را بازی کرد. این فیلم تاریخی را هرمین هونتگبورث، فیلمساز ۵۰ ساله آلمانی کارگردانی می کند و فیلمبرداری آن از سوم سپتامبر در برلین آغاز می شود.

در ۱۹۷۴ راینر ورنر فاسبیندر، فیلمساز فقید آلمانی، رمان فونتانه را دستمایه فیلمی سینمایی قرار داد که در بخش مسابقه جشنواره برلین همان سال به نمایش درآمد. نقش اصلی آن فیلم را هانا شیگولا، بازیگر مورد علاقه فاسبیندر بازی کرد که امسال با فیلم "در آن سو" یا "گوشه آسمان" ساخته فاتح آکین در بخش مسابقه جشنواره فیلم کن حضور دارد. "زندگی دیگران" با بازی سباستین کخ سال گذشته اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان را از آن خود کرد.