مهدی هاشمی همچنان قصد دارد همكاری خود را با تلویزیون ادامه دهد. او كه این روزها مشغول بازی در مجموعه روزگار قریب به كارگردانی كیانوش عیاری است و نقش دكتر قریب را ایفا می كند پس از این كار به محمد رحمانیان می پیوندد تا در تله تئاتری با عنوان پسران آفتاب بازی كند.

به گزارش ایسنا این نمایش تلویزیونی كه برای شبكه ۴ سیما تولید می شود در مراحل مقدماتی قرار دارد. پسران آفتاب داستان ۲ بازیگر پیرمرد است كه بعد از سال ها می خواهند با یكدیگر بازی كنند. رحمانیان درباره این نمایش گفته است كه كار از نظر اجرایی همانند تئاتر است. به این معنا كه گروه ابتدا تمرین می كنند و بعد وارد مرحله ضبط می شوند. سه دوربین كل كار را ناظر خواهد بود و همین نكته این امكان را به كارگردان می دهد كه در قسمت های بلند، نمایش را تصویربرداری كند. پسران آفتاب را آهو خردمند ترجمه و رحمانیان آن را برای تبدیل شدن به نمایش تلویزیونی بازنویسی كرده است. محمدجواد ظهیری تهیه كننده و ساسان امیرپور كارگردان تلویزیونی پسران آفتاب هستند. این نمایشنامه در سال ۱۹۷۲ برنده جایزه كیو شده است.

این روزها با بازی هاشمی مجموعه افسانه سلطان و شبان از شبكه جهانی جام جم پخش می شود. مجموعه ای به كارگردانی داریوش فرهنگ كه در اذهان بسیاری از تماشاگران سال های اوایل انقلاب باقی مانده است.