نماینده كارگران كارخانه نساجی "خاتم الانبیا" بوكان گفت‌‏: این كارخانه كه ظرف ۱۵ روز ۱۸ هزار متر پارچه تولید كرده و به فروش رسانده است، از ۲۳ اردیبهشت به دلیل پرداخت نكردن بدهی آب و برق و تلفن تعطیل شده و ۳۰ كارگر این واحد به خیل عظیم بیكاران پیوستند.

افخمی اظهار داشت‌‏: حقوق آبان، اسفند، عیدی و پاداش سال ۸۵ و فروردین ۸۶ به كارگران پرداخت نشده است.

وی گفت : كارگران در شرایط بسیار سختی روزگار خود را می‌‏گذارند و این شرایط حسابی كارگران را كلافه كرده است.

این مقام كارگری تاكید كرد‌‏: ما كارگران از مسوولین استان انتظار داریم نگذارند تنها كارخانه ریسندگی بوكان كه در ایران و خاورمیانه با تولیدات تك محصولی خود بی نظیر است، تعطیل شود.

وی گفت‌:‏ این كارخانه روكش مخملی صندلی ماشین‌‏های سبك و سنگین به خصوص محصولات ایران خودرو را تولید می كند كه ظرف ۱۵ روز ۱۸ هزار متر پارچه در این كارخانه تولید و به فروش رسیده است.

وی ماشین آلات این كارخانه را در منطقه خاورمیانه بی نظیر دانست و اظهار داشت: اگر مدیریت صحیح بر این مجموعه مدیریت كند، كارخانه هیچ مشكلی نخواهد داشت، اما مدیریت كارخانه تصمیم گرفته این كارخانه را به هر شكل ممكن به شهرستان كرج انتقال دهد.

وی تصریح كرد‌‏: به دلیل ضعف شدید مدیریت، در شرایط حاضر، نبود سرمایه فعالیت كارخانه را تحت الشعاع قرار داده و با تزریق نقدینگی از اعتبارات كارگاههای زودبازده اقتصادی به واحدهای بحران زده، می‌‏شود امید تازه‌‏ای در كالبد كارخانجات مشكلدار دمید.

وی از مسوولان استان به خصوص از استانداری خواست به این واحد نظر مساعد داشته و نگذارند مدیران بی‌‏تدبیر چوب حراج به این كارخانه بزنند.

وی به طرح ارایه شده به مجلس شورای اسلامی پیرامون تزریق نقدینگی از اعتبارات بنگاههای زودبازده به واحدهایی كه مشكل اقتصادی دارند، اشاره كرد و گفت‌‏: اگر تزریق نقدینگی به همراه نظارت عالی در كارخانه نساجی خاتم الانبیا بوكان صورت گیرد، این كارخانه با سوددهی بالا ، راندمان خوب و با ظرفیت عالی و به طور سه شیفته فعالیت خود را آغاز می‌‏كند.

افخمی به بدهی های شركت اشاره كرد و گفت‌‏: كارگران از بابت حقوق معوقه ۸۰ میلیون تومان طلبكارند و ۴۳ میلیون تومان نیز از بابت حق بیمه كارگران به سازمان تامین‌‏اجتماعی بدهكار است و بانك ملی و رفاه نیز بیش از یك میلیارد تومان از شركت طلب دارند.