همسر نخست‌‏وزیر آینده انگلیس بسیار آرام‌‏تر از «شری بلر» همسر نخست‌‏وزیر كنونی است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: «سارا براون، همسر «گوردن براون» نخست‌‏وزیر آینده انگلیس در مراسم و سخنرانی‌‏های بسیار آرام‌‏تر از «شری بلر» همسر «تونی بلر» نخست‌‏وزیر انگلیس خواهد بود كه معمولا در سخنرانی‌‏های همسرش نقش موثری را ایفا می‌‏كند.»

بنابراین گزارش، شری بلر هیچگاه در كنفرانس‌‏های حزب كارگر ضمانت ظاهر نمی‌‏شود و در برخی موارد مخالفتش با سیاست‌‏های همسرش را ابراز می‌‏كند. ولی سارا براون با شری بسیار متفاوت است و ترجیح می‌‏دهد در حاشیه بایستد و گوردن براون صبحت‌‏های خود را ایراد كند. رفتار سارا براون به گونه‌‏ای است كه می‌‏خواهد تا از انتقادهای روزنامه‌‏های پرفروش انگلیس در امان بماند و مانند شری بلر به عنوان وكیل موفق حقوق بشر به سوژه آنان تبدیل نشود.

سارا ۴۳ ساله در نظر دارد زندگی خصوصی خود را در كنار فعالیت‌‏های همسرش حفظ كند. وی كه در سال ۱۹۶۳ در باكینگ‌‏همپشایر متولد شده است، بیشتر دوران طفولیت خود را در «تانزانیا» محل كار والدینش سپری كرده است و درس هفت سالگی و پس از جدایی والدینش به انگلیس بازگشته است. وی سپس با مادر و دو برادرش در شمال لندن زندگی می‌‏كرده است و زندگی تقریبا دشواری را گذرانده است. وی در زمینه روانشناسی در دانشگاه «بریستول» پیش از كار، در بخش روابط‌‏عمومی مطالعه می‌‏كرده است. سارا براون در بهار سال ۱۹۹۴ با گوردن براون آشنا شد. روزنامه انگلیسی «میل» در نسخه روز یكشنبه خود با اشاره به این موضوع، نوشت: «زمانی كه خانم بلر خداحافظی می‌‏كند، زنی كامل و باوقار می‌‏داند كه روز او فرارسیده است.»