همزمان با اولین نمایشگاه دو سالا نه پارچه و لباس همایش دو روزه با حضور هنرمندان و استادان دانشگاه در روزهای سه شنبه ۹ و چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه سال جاری ساعت ۱۶ در سالن اجتماعات موزه برگزار می گردد.

همایش دو روزه در ارتباط با اولین نمایشگاه دو سالا نه پارچه و لباس با حضور هنرمندان و استادان دانشگاه با ایراد سخنرانی و ارائه مقاله با عنوان های «مروری بر البسه و نقش پارچه در نگارگری صفویه»، «تاریخچه شال و شال بافی در ایران»، «پوشیدگی زائیده فرهنگ آریایی»، «نقش پوشاک در ادبیات» و... در روزهای سه شنبه ۹ و چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه از ساعت ۱۶ در سالن اجتماعات موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می گردد.

بنابر همین گزارش اولین دو سالا نه پارچه و لباس با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلا می، دفتر امور هنرهای تجسمی، موسسه توسعه هنرهای تجسمی و انجمن طراحان لباس و پارچه از روز دوم مرداد ماه در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شده است. در این نمایشگاه تعداد ۴۱۵ اثر در بخش طراحی پارچه و ۳۰۴ اثر در بخش طراحی دوخت لباس از ۱۷۲ هنرمند به نمایش درآمده است. از برنامه های جنبی این نمایشگاه کارگاه آموزشی (shop Work)، «ساخت الگو»، «رنگآمیزی و نقاشی روی پارچه» و «طراحی از ایده تا اجرا» برگزار می گردد.

یادآوری می شود علا قمندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر و جمعه ها از ساعت ۲ تا ۶ بعدازظهر به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی جنب پارک لا له مراجعه یا جهت کسب اطلا عات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ روابط عمومی تماس حاصل کنند.