پرونده مادر سنگدل كه فرزند ۵ روزه اش را به طرز هولناكی به قتل رسانده است، با دستور هیأت قضایی شعبه ۷۱ دادگاه كیفری استان تهران برای معرفی متهم به پزشكی قانونی به دادسرای جنایی تهران ارجاع شد.

به گزارش خبرنگار ما، محاكمه «سهیلا» زن ۲۷ ساله، سه شنبه ۲ مرداد در شعبه ۷۱ دادگاه كیفری استان تهران برگزار شد. در این جلسه نماینده دادستان با تشریح جنایت زن سنگدل، برای او درخواست قصاص كرد.

سهیلا در دفاع از اتهام قتل فرزند ۵ روزه اش به عزیز محمدی، رئیس دادگاه و ۴ قاضی مستشار - رحیمی، عبداللهی، سالاری و ملكی ـ گفت: «۱۱ سال قبل به خاطر بی مهری خانواده تصمیم به فرار گرفتم. پدرم دزد معروفی بود و حضور او در خانواده برای اعضای خانواده فرقی نداشت.

۱۶ ساله بودم كه با پسر مورد علاقه ام به جمهوری آذربایجان فرار كردم و در كنار خانواده اش ۴ سال زندگی كردیم اما در یك سانحه تصادف كشته شد و من تنها شدم.

پس از مدتی در دام ۶ مرد اسیر شدم، آنها مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند. آنها سپس مرا در یك پارك رهایم كردند. كم كم حدس زدم ایدز گرفته ام.

در این سال ها بارها به اتهام روابط غیراخلاقی بازداشت شدم و آخرین بار كه توسط مأموران دستگیر شدم، باردار بودم. به همین خاطر به بهزیستی منتقل شدم. در آنجا به دلیل این كه فكر می كردم ایدز دارم تصورم این بود كه بچه تازه متولد شده ام نیز ایدز دارد. در نتیجه او را به قتل رساندم.

هیأت قضایی دادگاه كیفری استان تهران پس از پایان جلسه رسیدگی برای تصمیم گیری درباره پرونده این زن سنگدل وارد شور شد و پس از چند ساعت جلسه مشورتی تصمیم گرفتند، زن جنایتكار را برای معاینات دقیق روانپزشكی و تشخیص ابتلا یا عدم ابتلا به جنون به پزشكی قانونی معرفی شود تا متخصصان پزشكی قانونی پس از انجام معاینات لازم درباره سلامت روحی و جسمی او اظهار نظركنند كه آیا این زن در هنگام قتل نوزادش دارای جنون بوده یا نه؟

در نتیجه پرونده این زن جنایتكار به دادسرای جنایی ارجاع شد تا بازپرس پرونده او را برای انجام معاینات پزشكی به سازمان پزشكی قانونی معرفی كند.