نخستین دو سالانه طراحی پارچه و لباس ایران عصر دیروز در موزه هنرهای معاصر ایران در پی برنامه ریزی های كلان كشور درباره ساماندهی مسأله مد و لباس برگزار شد.

محمد حسین ایمانی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه این مراسم اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه حامل ۲ پیام مهم است، نخست آن كه ظرفیت های هنری كشور می تواند پاسخگوی نیازهای جامعه در حوزه طراحی لباس باشد و این موضوع نشان می دهد كه كشور ما در حوزه عرضه و طراحی لباس های مختلف هیچ كمبودی ندارد.

وی با اشاره به این كه در سال های گذشته به نمود و ظهور این هنر كمتر پرداخته شده بود، گفت: این نمایشگاه می تواند در صنعت پوشاك و پارچه تحولی بزرگ ایجاد كند و در آینده به شكل كاملتر انتظارات مردم را به عنوان مصرف كننده و توقع صنعتگران را به عنوان تولید كننده ایده های مختلف، برآورده كند.

ایمانی افزود: مجموعه هنرمندان در حوزه طراحی پارچه و لباس مورد حمایت دولت قرار می گیرند و ما وعده شكل گیری «انجمن طراحان لباس و پارچه» را در آینده ای نزدیك به همه هنرمندان می دهیم.

گفتنی است این دوسالانه نتیجه مصوبه مجلس شورای اسلامی پیرو طرح ساماندهی مد و لباس در كشور و تصویب كمیته ترویج و گسترش فرهنگ عفاف در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. همچنین این نمایشگاه از تاریخ ۲ الی ۱۷ مردادماه از ساعت ۹ لغایت ۱۷ بعد از ظهر در موزه هنرهای آفرینش میزبان علاقه مندان خواهد بود.