نمایشگاه نقاشی با عنوان «جنگ تموز از نگاه كودكان» به مناسبت تقارن سالروز میلاد امیرالمؤمنین(ع) با سالگرد پیروزی حزب‌الله لبنان، به همت رایزنی فرهنگی ایران در بیروت برگزار می‌شود.

به نقل از اداره كل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ ارتباطات اسلامی، «سیدمهدی خالدزاده» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان گفت: این نمایشگاه امروز دوم مردادماه جاری با حضور سفیر ایران در لبنان و شخصیت‌های فرهنگی این كشور گشایش ‌می‌یابد.

وی همچنینن افزود: در نمایشگاه مذكور حدود ۲۰۰ اثر نقاشی از دانش‌آموزان شعبه‌های مؤسسه اسلامی ناشنوایان "الهادی" در سراسر لبنان به مدت چهار روز به نمایش گذاشته ‌می‌شود.

خالدزاده درباره نقاشی‌های این نمایشگاه گفت: این آثار با موضوع مقاومت حزب‌الله لبنان قبل، هم‌زمان و پس از نبرد ۳۳ روزه با اسراییل طی تابستان گذشته است كه تفاوت رنگ‌ها در این آثار بیانگر تاثیر اعمال وحشیانه و جنایت صهیونیسم بر روح كودكان لبنانی ‌است.

وی اظهاركرد: در آثاری كه پس از پایان مقاومت توسط دانش‌آموزان كشیده‌ شده، علاوه بر آثار مخرب جنگ، نشاط پیروزی نیز قابل مشاهده ‌است.

رایزن فرهنگی ایران گفت: این نمایشگاه هم‌زمان با سالروز میلاد حضرت علی(ع) با برگزاری جشنی به همین مناسبت به كار خود پایان‌ می‌دهد.