موزه هنرهای دینی امام علی(ع) به منظور شناسایی، گردآوری، ساماندهی و نگهداری و معرفی آثار هنرهای تجسمی ‌با گرایش دینی و نیز آثار هنرمندان موحد معاصر اقدام به برپایی نمایشگاه‌های متنوعی در سال جاری خواهد کرد.

برپایی نمایشگاه نقاشی « بابک اطمینانی» (اول تیر تا اول مرداد)، نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد «کرمعلی شیرازی» (۸ تیر تا ۳ مرداد) و نمایشگاه نقاشی «منصور دولو» (۱۲ تا ۲۵ تیر) از جمله برنامه‌های این موزه در تیرماه امسال خواهد بود.

همچنین بـرپایی نمایشـگاه عکس با همکاری جمعیت امام علی(ع) (۵ تا ۲۹مرداد)، نمایشگاه آثار سمپـوزیوم بین‌المللی نقاشی امـام علی(ع) (۱۴ تا ۲۴ مرداد) و نمایشگاه مجسمه‌های پرتره هنرمندان مجسمه‌ساز با همکاری انجمن مجسمه‌سازان (۲۵ مرداد تا ۱۵ شهریور) نیز از فعالیت‌های مردادماه این موزه به شمار می‌رود.

در شهریورماه سال‌جاری نیز نمایشگاه نقاشی‌خط «سعیده سادات مقدس» و « فاطمه اعلایی» با موضوع حضرت مهدی (عج) ( ۴ تا ۱۶ شهریور)، نمایشگاه خوشنویسی با همکاری نگارخانه شمس ( تا ۲۰ شهریور) و برپایی نکوداشت و نمایشگاه نقاشی «استاد جزی‌زاده» ( ۲۲ شهریور تا ۵ مهر) در این موزه به نمایش گذاشته خواهد شد.

برپایی نمایشگاه نقاشی «فرح اصولی» با موضوع بزرگداشت حافظ (۲۰ مهر تا ۲۰ آبان) و نمایشگاه مجسمه‌های برگزیده مسابقه «معراج و مولوی» با همکاری انجمن مجسمه‌سازان (۲۵ مرداد تا ۱۵ شهریور) نیز فعالیت‌های مهرماه موزه را دربر دارد. موزه هنـرهای دینی امام علی(ع) در ماه‌های آبان و آذر سال‌جاری نیز، نمایشـگاه سالانه طـراحی جشـنواره «دکتر سندوزی» (۲۵ آبان تا ۲۵ آذر) را برگزار می‌كند.