مؤسسه فرهنگی -هنری صبا نمایشگاه پژوهشی رامبراند و نقاشان قرن ۱۷ هلند را تا آخر تیر ماه تمدید كرد.

به نقل از روابط عمومی مؤسسه فرهنگی -صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه پژوهشی رامبراند و نقاشان عصر طلایی هلند كه قرار بود دهم تیر ماه در این مجموعه به كار خود پایان دهد مجددا تمدید شد. این نمایشگاه كه مورد استقبال و توجه بسیاری از علاقه‌مندان هنر جهان، دانشجویان، صاحب‌نظران و پژوهشگران قرار گرفت همزمان با چهارصدمین سال تولد رامبراند نقاش مشهور هلندی با همكاری سفارت هلند برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، در این نمایشگاه برای نخستین بار ده‌ها اثر از اچینگ‌های دستی رامبراند با امضای خود او ( بصورت اصل اثر) در معرض دید عموم قرار گرفته است. این نمایشگاه بصورت پژوهشی برگزار شده و در كنار آثار به نمایش درآمده توضیحات و تحلیل‌های پیرامون هر یك برای آشنایی بییشتر علاقمندان به چشم می‌خورد. در نمایشگاه مؤسسه صبا همچنین آثاری از فرانس هالس، یان استین و ورمیه ۳ نقاش بزرگ این عصر نیز عرضه شده است.

بر پایه این گزارش قرن ۱۷ در نقاشی هلند و در تاریخ هنر اروپا پس از رنسانس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و بسیاری از محققان هنر جهان این دوره را از اوج‌های درخشان و سرآمدهای ممتاز هنر غرب به شمار می‌آورند.

نمایشگاه رامبراند و نقاشان عصر طلایی هلند تا پایان تیر ماه همه روزه میزبان عموم علاقمندان می‌باشد.