با اهدای جایزه و لوح قدرشناسی،‌ برگزیدگان پنجمین دوسالانه‌ی مجسمه‌سازی معاصر تهران در موزه‌ی هنرهای معاصر تهران معرفی شدند.

در مراسمی كه در میانه‌ی راه برگزاری دوسالانه‌ی خوش‌اقبال مجسمه‌ی تهران عصر روز چهارشنبه در محل موزه‌ی هنرهای معاصر تهران تدارك دیده شده بود، اثر مشترك حمیدرضا جدید و مونا رستم‌زاده نمین با نام "بخت مضاعف" برگزیده‌ی نخست معرفی شد.

برگزیده دوم، اثر مهسا كریمی‌زاده به‌نام "سیاه عمیق" بود و جایزه‌ی برگزیده سوم هم مشتركاً به اثر كورش گلناری به‌نام "هدایای آسمانی" و اثر حسن رازقندی تعلق گرفت.

جایزه‌ی زیر ۳۵ ساله‌ها هم مشتركاً به اثر آلنا نبی‌اللهی و مهسا تهرانی به‌نام "به‌جا مانده از دریا" رسید.

همچنین، محمدحسین عماد با "اثر چشمه"، حامد رشتیان با اثر "فروشگاه"، مهرنوش مردیها با اثر "عبور زندگی" و نیز مهسا خازنی و امیر وفایی تقدیر شدند.

بنا بر این گزارش، جایزه‌ی فرهنگستان هنر هم از سوی هیات داوران، شامل ۵ سكه بهار آزادی و دیپلم افتخار به فرزین هدایت‌زاده به‌خاطر اثری با ‌عنوان "عشق باریده بود"، معصومه میرحسینی با اثر "گنبد – مناره" و گلناز بهروزنیا با اثر "احجام شناور"، اختصاص یافت.

همچنین اثر بهداد لاهوتی با عنوان "صلح برای همسایه"، زهرا نبوی، اسما طوبایی با عنوان "سراب"، زهرا شهامت‌پور، منصوره فیضی با عنوان "نشست من با من"، شایسته‌ی تقدیر معرفی شدند.

در این مراسم، پریسا خضابی، یكی از اعضای شورای سیاست‌گذاری دوسالانه‌ی پنجم، با ارایه‌ی گزارشی عنوان كرد: این دوسالانه به‌منظور ارتقای هنر جوان مجسمه‌سازی ایران از طریق به‌نمایش گذاشتن آخرین دست‌آوردهای مجسمه‌سازان كشور برگزار شد.

وی افزود: مقدمات برگزاری دوسالانه پنجم از پاییز ۸۵، در انجمن مجسمه‌سازان ایران آغاز و در مرحله ثبت‌نام از آثار ۳۷۰ هنرمند، ۳۱۷ اثر به همایش راه یافت.

به‌گفته‌ی خضابی راه‌اندازی سایت دوسالانه‌ها، اطلاع‌رسانی و چاپ خبرنامه از اقدامات انجام شده در دوسالانه پنجم بوده‌ است.

حجت‌الله ملاصالحی - مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران - نیز در این مراسم گفت: در شهر تهران با این میزان اغتشاشات بصری و احتیاج به آرامش روحی و روانی، هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین این آثار شود.

وی افزود: وظیفه ذاتی سازمان زیباسازی نیز حمایت از این آثار و این هنرمندان برجسته است.

او گفت: شهر تهران احتیاج به آن دارد با سرعت زیادی با استفاده از مجسمه،‌ نقاشی، گرافیك و ابعاد دیگر هنری تزیین شود و هرچه سریع‌تر شهری آرام و فرح‌بخش ایجاد شود.

وی سپس به تشریح عملكرد سازمان زیباسازی شهر تهران پرداخت و عنوان كرد: در زمینه پیاده‌ راه‌سازی و احیای اماكن تاریخی كارهای فراوانی شده كه در رابطه با پیاده‌رو سازی محور ولیعصر (عج) در دو سال گذشته حدود ۳۶ كیلومتر مسیر از راه‌آهن تا تجریش پیاده راه سازی شده است.

وی تصریح كرد: در حال حاضر چهارمین رود دره‌ی تهران در حال ساخت است تا مردم بتوانند به دل طبیعت رفته و حداكثر استفاده را بكنند.

ملاصالحی ادامه داد: رود دره دارآباد از نظر طراحی، اسكان و تمام المان‌هایی آرامش بخش برای خانواده‌ها، ساخته شده است. كار رود دره ولنجك نیز شروع شده و از امامزاده صالح تا امامزاده اسماعیل حدود سه كیلومتر مسیر در حال پیاده راه سازی است.

وی اضافه ‌كرد: می‌توان سه رودخانه دایمی در تهران ایجاد كرد كه نمونه فرحزاد آن، مدتی پیش كلنگ خورد.

او در پایان گفت: بیش از ۳۰ خیابان در تهران این آمادگی را دارند كه ترافیك نداشته باشند تا در آن‌جا كتابخانه، روز بازارها و غیره ایجاد شود. برخی محلات مانند كوچه مروی احیا‌شده كه نمای آن مانند ۱۰۰ سال پیش است.