مدیرعامل شركت برق منطقه‌ای تهران گفت: ذخیره سوخت نیروگاه‌های برق شهر تهران در حال حاضر ۶۰ درصد بوده و نیروگاه‌ها از بابت تولید برق مشكلی ندارند.

میرفتاح فتاح قره باغ اظهار داشت: انتقال گاز به نیروگاه‌های شهر تهران از فصل زمستان به دلیل در اولویت قرار گرفتن گاز رسانی به واحدهای مسكونی متوقف می‌شود بنابراین این نیروگاه‌ها در حال حاضر با سوخت گازوئیل و مازوت در حال تولید برق هستند كه خوشبختانه مخازن نیروگاه‌های تهران ۶۰ درصد ذخیره سوخت دارند.

وی با بیان اینكه گاز رسانی به نیروگاه‌های تهران در حال حاضر متوقف شده است ادامه داد: نیروگاه‌های شهر تهران روزانه ۳۰ میلیون مترمكعب گاز مصرف می‌كنند بنابراین چنانچه این میزان گاز به نیروگاه‌ها ارسال شود شهروندان با مشكل كمبود سوخت گاز مواجه می‌شوند به همین دلیل نیروگاههای تهران در فصل زمستان با سوخت مایع اقدام به تولید برق می كنند.

فتاح قره‌باغ در خصوص رشد مصرف برق در استان تهران گفت: رشد مصرف برق در استان تهران در حال حاضر ۶ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

وی افزود: حداكثر مصرف برق در استان تهران در تابستان امسال ۶۷۶۰ مگاوات بود اما این مصرف در حال حاضر به ۶۲۰۰ مگا وات كاهش یافته است.