هنرهای با حضور بیش از ۷۰ هنرمند جوان، مدرسان هنر و هنرمندان بین‌المللی، دومین جشنواره هنر محیطی خلیج فارس در جزیره هرمز آغاز شد.

این جشنواره بر هنر اجرا و نمایش تاكید دارد كه در دومین دور برنارد باب و پریسا کریمی - از آلمان - به ایران آمده و به‌همراه مدرسان دانشگاه و دانشجویان هنر از سراسر كشور به جرایز هرمز رفته‌اند.

برنارد باب موسس گروه نمایش آنتاگون است که در سال ۱۹۹۰ میلادی بنیان‌گذاری شده است. از آن سال تاکنون آن‌ها اجراهای متعددی در کشورهای مختلف داشته‌اند. اجراهای گروه آنتاگون معمولا در محیط‌های عمومی برگزار می‌شود.

این جشنواره تا روز شنبه هشتم دی‌ماه جاری ادامه دارد و ۴۰ هنرمند بومی و ۳۰ هنرمند از استان‌های كشور حضور یافته‌اند.

آثار هنرمندان بر اساس فراخوان انتخاب شده و برنامه‌ریزی و تداركات آن از سوی انجمن هنرهای تجسمی هرمزگان و اداره‌ی ارشاد استان هرمزگان بوده است.

كوروش ادیم، مرتضی محلاتی، استره مرتضایی، گیزلاوارگا سینایی و سمیرا سینایی هم از جمله هنرمندان حاضر در جشنواره‌ی خلیج فارس هستند كه از تهران عازم خلیج فارس شده‌اند.

هنرمندان هرمزگان می‌گویند "جزیره هرمز را خداوند نقاشی کرده است." در کنار ارزش‌های زیبایی‌شناسانه، خاك جزیره‌ی هرمز ارزش ویژه‌ای دارد. مردم جزیره‌ی هرمز و بعضی از شهرهای استان هرمزگان با استفاده از نوعی خاک قرمز رنگ این جزیره، به‌نام" گلک" و نوعی ماهی غذایی به‌نام "سوراغ" تهیه می‌کنند که در جزیره‌ی هرمز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سال گذشته نخستین جشنواره‌ی هنر محیطی خلیج فارس، در ساحل "سورو" بندرعباس برگزار شد و هنرمندان در این جزیره، حجم‌های ماسه‌یی ساختند. در کنار این آثار، آن‌ها همه‌ی زباله‌ها را جمع‌ كرده، آدمك‌هایی را به‌تصویر کشیدند و در پایان از شهرداری بندرعباس خواستند تا زباله‌ها را منتقل كند. سپس به جزیره هرمز سفر کردند و در ساحل " سنگل معدل" با استفاده از سنگ‌ها نام جشنواره‌ی پیشنهادی را به‌زبان انگلیسی (PERSIAN GULF) بر ساحل این جزیره نوشتند.