«جمشید مرادیان» در ردیف ده مجسمه‌ساز منتخب بی‌ینال سوییس قرار گرفت و قرار است ۲ تا ۷ جولای ۲۰۰۸ در بی‌ینال مجسمه‌سازی سوییس در برینز حضور پیدا كند.

جمشید مرادیان گفت: در این بی‌ینال ۱۳۷ مجسمه‌ساز از سراسر دنیا دعوت شده بودند و از میان آنها تنها ۱۰ مجسمه‌ساز برای شركت در بی‌ینال مجسمه‌سازی سوییس انتخاب شدند كه این مجسمه‌سازان باید در مدت ۶ روز آثارشان را با موضوع «مووینگ» (حركت)‌ خلق كنند.

این هنرمند مجسمه‌ساز در ادامه گفت: ‌در این بی‌ینال مجاز به استفاده از ابزار برقی نیستیم. بی‌ینال سوییس بر اساس باور رجعت به سنت‌های كلاسیك هنرشان، از مجسمه‌سازان خواسته است كه آثارشان را با استفاده از مغار و چكش خلق كنند.

مرادیان كه در زمینه مجسمه‌سازی چوب كار می‌كند، درباره اثری كه در این بی‌ینال خواهد ساخت گفت: ماكتی كه ارائه كردم انسانی است كه در حالت مدیتیشن قرار دارد و حركت‌های درونی‌اش را تنظیم می‌كند.

این هنرمند مجسمه‌ساز چوبی برای سمپوزیوم مجسمه‌سازی فرانسه نیز اثری با موضوع «تعادل»‌ ارائه كرده است و همچنین برای بی‌ینال مجسمه‌سازی آرژانتین اثری با عنوان «ده فرمان موسی» ساخته است.

مرادیان درباره طرح «ده فرمان موسی»‌توضیح داد: بر اساس تعهداتی كه حلقه برای انسان دارد، در این طرح، انگشت انسان را به همراه ده حلقه به نشانه ده فرمان موسی طراحی كرده‌ام كه از زاویه دیگری این انگشت و ده حلقه آن شكافته شده است.

این هنرمند برای سمپوزیوم مجسمه‌سازی روسیه با موضوع «مادر و خانواده» نیز ماكتی را ارائه خواهد كرد.

در این سمپوزیوم نیز ده مجسمه‌ساز برای شركت در مرحله نهایی انتخاب خواهند شد.