مؤسسه فرهنگی -هنری صبا از فردا، دوشنبه ۲۶ آذر با برگزاری نمایشگاهی، به مروری بر آثار نقاشی و عكس‌های معماری میرحسین موسوی می‌پردازد.

به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی -هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، همزمان با گشایش نمایشگاه‌های " گنجینه هنرهای از یاد رفته ایران" و " نمایشگاه نقاشان نوگرای قرقیزستان"،‌ این مجموعه از روز دوشنبه ۲۶ آذر شاهد گشایش نمایشگاهی است كه در آن بیش از ۱۸۰ اثر از آثار نقاشی و تصاویر معماری، میرحسین موسوی از سال‌های پیش از انقلاب تاكنون را به نمایش در می‌آورد.

آثار نقاشی میرحسین موسوی كه سابقه آن به اوائل دهه ۴۰ باز می‌گردد روندی را ترسیم می‌كند كه در آن گرایش‌های آبستره، انتزاعی و هنرمفهومی با بهره از تكنیك‌های متنوعی چون كولاژ،‌ رنگ روغن، تجلی یك روح سنتی و نشانه شناسی حكمت، معنا و سنت‌های فرهنگی و معرفتی شرقی را در قالب‌های مدرن به نمایش می‌گذارد.

تاكنون نقاشی‌های این هنرمند در موزه هنرهای معاصر تهران در سال ۱۳۶۹ و در فرهنگسرای نیاوران درسال ۱۳۷۹ به نمایش گذاشته شده و آثار ارائه شده در این نمایشگاه شامل مجموعه‌ای است كه در سالهای پس از آخرین نمایشگاه مذكور ارائه گردیده است.

نمایشگاه عكس‌های آثار معماری این هنرمند كه یكی از مهمترین وجوه كارنامه هنری و حرفه ای او در مدت ۴۰ سال فعالیت است، شامل معماری بناهای شركت آب اصفهان،‌ كانون توحید، مسجد سلمان فارسی ریاست جمهوری، بقعه شهدای هفتاد و دوتن در بهشت زهرا، ساختمان مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشگاه شاهد و... است كه توسط كامران عدل عكاسی شده است. عدل كه خود دانش آموخته معماری و دارای سابقه حرفه‌ای عكاسی است كوشیده تا در تصاویر مذكور زوایای متنوعی از ارائه فرم های زیبایی شناختی متنوع، نقش مایه ها و اسلوبهای معماری،‌ بهره‌گیری از عناصر و آرایه های هنرهای سنتی و معماری كهن و اصیل اسلامی_ایرانی را در این آثار كه از مشخصه های معماری این هنرمند و گرایش‌های خاص او است را در چشم اندازی از سالها حضور او در این عرصه به نمایش بگذارد.

این نمایشگاه در ادامه سلسله نمایشگاه‌های مروری برآثار اساتید است، كه تاكنون در این مؤسسه برگزار شده است.