اثر حجمی و اهدایی «ایرج كریمخان زند» به موزه هنرهای دینی امام علی(ع) رونمایی می‌شود.

همزمان با اولین سال درگذشت نقاش و مجسمه ساز برجسته ایران " ایرج كریم خان زند" از اثر حجمی وی كه به موزه اهداء كرده است، رونمایی می‌شود.

اثر حجمی مذكور، تركیبی از درخت و فیگور انسان از جنس ورق آهن، به ارتفاع ۱۶۰ سانتی متر است كه ایرج زند پیش از مرگش به موزه هنرهای دینی امام علی(ع) اهدا كرده است.

ایرج زند، نقاش و مجسمه ساز، از هنرمندان مدرنیسم ایران بود كه ظرف ۲۰ سال گذشته نمایشگاه‌های متعددی از آثار نقاشی و حجم خود برگزار كرده بود.

ایرج كریمخان زند متولد ۱۳۲۹ تهران فارغ التحصیل مدرسه عالی هنرهای زیبای بوزار پاریس بود. وی در سال ۱۳۶۰ از همین مدرسه فارغ التحصیل شد. از سال ۱۳۶۴ تاكنون بیش از ۱۵۰ نمایشگاه انفرادی از آثارش را برپا كرد و در بیش از ۳۵ نمایشگاه گروهی در ایران، فرانسه، آلمان، كویت و پرتقال آثار مجسمه و نقاشی‌اش را به تماشا گذاشت.

وی از سال ۱۳۶۳ تاكنون به تدرس در دانشگاه‌های هنری ایران اشتغال داشته و عضو هیات مدیره انجمن نقاشان ایران بوده است. همچنین بیش از هفت دیواره نگاره از جمله در سازمان گسترش و نوسازی، متروی تهران، كلیسای ست ماری در اوینیون فرانسه و نمازخانه پل در شاتل را نقاشی كرده است.

ایرج زند ۲۳ آذرماه سال گذشته براثر بیماری سرطان درگذشت.

مراسم رونمایی این اثر با حضور خانواده و جمعی از دوستان مرحوم زند، منتقدان هنری ، هنرمندان و خبرنگاران ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۲۴ آذرماه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) واقع در خیابان ولی عصر - روبروی بزرگراه نیایش - بلوار اسفندیار - شماره ۳۵ برگزار می شود.