نمایشگاه مروری بر آثار نقاشی‌ سوررئالیستی و ملهم از طبیعت «ایران درودی» اردیبهشت‌ماه ماه سال آینده در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح می‌شود.

روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران اعلام كرد، آثار «ایران درودی» ۹ اردیبهشت‌ماه در موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش گذاشته می‌شود.

آثار درودی، نقاشی‌هایی سوررئالیستی و ملهم از دوره‌های مختلف كاری اوست كه گاه متاثر از وقایع عاطفی زندگی‌اش، گاه سرزمین‌های یخ زده، گاه شهرهای رو به نابودی و یا چشم‌انداز‌های كویری آثارش را به تصویر كشیده است و عنصر نور به نحوی در هر كدام نمود پیدا می‌كند.

«ایران درودی» متولد ۱۳۱۵ و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از مدرسه عالی هنرهای زیبای پاریس (بوزار) است.

او پس از آن در دانشكده سلطنتی بروكسل به فراگیری وتیرای پرداخت و دوره تاریخ هنر را در مدرسه لوور پاریس گذراند. درودی، نخستین نمایشگاه انفرادی خود را در مركز هنرهای میامی بیچ در فلوریدا در سال ۱۳۳۷ برگزار كرد. آثار این هنرمند نقاش در سال ۱۳۳۹ برای اولین بار در ایران و در تالار فرهنگ به نمایش گذاشته شد.

بنا به همین گزارش، «ایران درودی» نمایشگاه‌های متعددی داشته كه از آن جمله می‌توان به نمایشگاه‌های: انجمن ایران آمریكا (۴۴_۱۳۴۰)، موزه ایكسل (۱۳۴۲)، انستیتو گوته (۱۳۵۱)،‌ گالری‌ موت در ژنو (۱۳۶۱)، استودیو كیو در نیوجرسی (۱۳۶۷)، بنیاد فرهنگی ایران در دوسلدرف (۱۳۷۰)، مجموعه فرهنگی آزادی (۱۳۷۱)، سازمان ملل در نیویورك (۱۳۷۳)، دانشگاه ویرجینیاتك (۱۳۷۸)، دانشگاه یو. سی. ال. ای در لس‌آنجلس (۱۳۷۸) و خانه هنرمندان (۱۳۸۱) و همچنین بیش از ۶۰ نمایشگاه گروهی او در ایران، فرانسه، بلژیك، سوئیس، امریكا، مكزیك، ژاپن، استرالیا، كانادا، موناكو، آلمان، امارات متحده عربی اشاره كرد.

وی مقالاتی درباره تاریخ هنر و نقد هنری در روزنامه كیهان به چاپ رسانده و همچنین بین سالهای ۱۳۴۶ تا ۱۳۵۱ بیش از ۱۹۰۰ دقیقه فیلم مستند برای تلویزیون ملی ایران با عنوان «شناسایی هنر» تهیه و كارگردانی كرده و فیلم مستندی درباره بی ینال و نیز در سال ۱۳۴۷ ساخته است.