عمل جراحی «ژازه طباطبایی» هنرمند مجسمه‌ساز با موفقیت انجام شد و حال عمومی ایشان رو به بهبود است.

ژازه طباطبایی هنرمند مجسمه‌ساز صبح روز گذشته در بیمارستان آتیه تحت عمل جراحی از ناحیه لگن قرار گرفته و هم اكنون در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت است.

به گفته مسئولان بیمارستان، حال عمومی ایشان رو به بهبود است و قادر به سخن گفتن هستند.

این هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز ۷۷ ساله پنج‌شنبه شب گذشته ۱۵ آذرماه بر اثر زمین خوردن از ناحیه لگن دچار آسیب‌دیدگی شد و ابتدا به بیمارستان امام حسین (ع) و سپس برای عمل جراحی به بیمارستان آتیه منتقل شد.

ژازه طباطبایی از پیشگامان هنر مدرن در ایران و از جمله نقاشانی است كه موضوعات سنتی را به شیوه‌ مدرن بیان می‌‌كند. او مجسمه‌هایش را با استفاده از آلات و ادوات مستعمل ماشین‌های صنعتی خلق می‌كند و در عین رویكرد به هنر عامیانه و پیكره‌های هنر قاجاری، به شیوه‌های هنر مدرن اروپایی نیز توجه دارد.

وی پایه‌گذار و مدیر گالری هنر مدرن ایران است و آثارش در استرالیا، چین، انگلیس، فرانسه، ‌آلمان، یونان، هند، ایران، ایتالیا، موناكو، اسپانیا، سوئد،‌ تركیه، آمریكا و یوگسلاوی به نمایش گذاشته شده است.

همچنین آثار وی به جشنواره‌های پاریس، سن پائولو و جشنواره دوسالانه ونیز رفته و بیش از۱۰ جایزه جهانی دریافت كرده‌ است.

ژازه طباطبایی مقیم اسپانیاست و مدتی است كه در ایران به سر می‌برد.

حبیب‌الله صادقی مدیر كل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه ۱۷ آذرماه از ایشان عیادت كرد و ابراز امیدواری كرد كه با بهبود این هنرمند، اردیبهشت‌ماه سال آینده نمایشگاهی از آثار این هنرمند را در موزه هنرهای معاصر تهران برپا خواهد كرد.