پس از انتشار خبر رجانیوز با عنوان "دسته‌گل دیگر دولت سابق و عدم برخورد مقتضی در دولت نهم" كه در آن از خارج شدن نیروگاه دوم شهید عباسپور به ظرفیت ۱۰۰۰ مگاوات از شبکه سراسری برق کشور به دلیل روابط مافیایی مجری طرح، اطلاعات فنی ناقص و نصب تجهیزات به صورت غیر فنی و شتابزده در دولت قبل خبر داده شده بود، سازمان آب و برق خوزستان به جای اصلاح رویه و برخورد با زیان زنندگان به بیت المال، اقدام به برخورد با برخی نیروهای ارزشی سازمان كرده است.

طی هفته اخیر یكی از نیروهای این سازمان مورد ضرب و شتم تعدادی زورگیر قرار گرفته و هسته گزینش سازمان در حال پرونده سازی برای یكی دیگر از كارمندان متعهد سازمان است.

ریاست سازمان و هسته گزینش، پس از انتقال سردار حجازی به استانداری خوزستان در اختیار نیروهای با گرایش دوم خردادی قرار گرفته است.

این در حالیست كه پرونده مدیر اسبق این سازمان در دولت قبل، مملو از تخلفات است و نه تنها به این موارد رسیدگی نشده بلكه مجوز احداث نیروگاه خصوصی به همراه زمین و اعتبارات نیز از سوی وزارت نیرو به وی داده شده است.

بخشی از این تخلفات رخ داده در دوره مدیریت مدیرعامل اسبق سازمان آب و برق خوزستان به پروژه ای به نام IT استراتژیك، برمی گردد كه به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال با یك ایرانی تبار ضدانقلاب مستقر در كانادا تعریف و منعقد گردید.

بنا بر این گزارش، مدیرعامل وقت كه این قرارداد را صرفاً جهت ریخت و پاش، خوش گذرانی در كانادا و انجام كارهای غیرقانونی خود طراحی نموده بود، برادر خود را كه یك پزشك عمومی است، به عنوان مشاور در زمینه IT و پسر دایی خود را كه دارای لیسانس شیمی و فعال در زمینه خرید و فروش تلفن همراه است، به عنوان دستگاه نظارت IT منصوب می كند. همچنین خانمی نیز به عنوان مجری IT انتخاب می شود.

این گروه پس از حیف و میل نمودن این ۱۰ میلیارد ریال، تنها ۱۰ عدد جزوه كه از اینترنت دانلود می كنند، به عنوان اتمام پروژه به سازمان تحویل می دهند.

افراد فوق در سال ۸۴ جهت بهره برداری كامل، دقیقاً چند روز قبل از تعویض مدیرعامل و معرفی مدیرعامل جدید مبادرت به انعقاد قرارداد ۱۰ میلیاردی دیگری با فرد مورد نظر به عنوان نظارت بر IT استراتژیك نمودند كه متأسفانه بدون انجام هیچ كار مفیدی این فرد به صورت ماهانه ۱۶۰ میلیون ریال به مدت ۳ سال از سازمان دریافت می كند.

برخی از موارد كلان قراردادهایی كه این باند مافیایی منعقد نموده اند، عبارتست از:

۱) پروژه IT استراتژیك به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال

۲) پروژه نظارت بر IT استراتژیك به میلغ ۱۰ میلیارد ریال

۳) پروژه خرید تجهیزات كامپیوتری از شركت گسترش انفورماتیك به مبلغ ۱۷ میلیارد ریال بدون مناقصه

۴) پروژه خرید تجهیزات كامپیوتری از شركت رایكا به مبلغ ۱۳ میلیارد ریال

۵) پروژه خرید دیتا سنتر به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال كه خوشبختانه با حضور به موقع بسیجیان و كارشناسان سازمان و اطلاع رسانی دقیق به مدیرعامل جدید از گشایش پاكات ممانعت به عمل آمد.

در پروژهای شماره ۳ و ۴ متاسفانه در برخی موارد دستگاه ۳۰ میلیون ریالی به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال خریداری گردیده است.

این مدیر متخلف در اوایل آغاز به كار دولت نهم با پیگیریهای یكی از معاونان رئیس جمهور از ریاست سازمان آب و برق خوزستان بركنار شد اما پس از مدتی با فشار به وزارت نیرو، به عنوان مجری پروژه سد و نیروگاه گتوند كه یك طرح ملی با بودجه ای چندین صد میلیاردی است، منصوب شد.

در حال حاضر نیز فرد مزبور، علیرغم اینكه كارمند دولت محسوب می شود، از سوی وزارت نیرو مجوز احداث نیروگاه خصوصی در امیدیه به ظرفیت ۱۰۰۰مگاوات را و مقدار زیادی زمین و اعتبار دریافت كرده است.