فرح اصولی گفت: وظیفه اصلی هنرمند خلق یك اثر هنری است و نباید او را در فروش اثر نیز داخل كرد.

فرح اصولی نقاش و دبیر ششمین دوسالانه نقاشی به كمیته اطلاع رسانی فروش پاییزه سعدآباد گفت:‌ هنرمند باید ایده پردازی كند و اثر هنری خلق كند ولی فروش آن بر عهده نگارخانه‌دارها و فروشنده‌های آثار هنری است.

وی افزود: در دنیای فعلی و در هنر معاصر، اقتصاد و هنر رابطه تنگاتنگی با هم دارند. به عقیده من دوره رمانتیك هنری سپری شده و این مقوله به یك حرفه باتمام خصوصیات حرفه‌ها تبدیل شده است.

وی در مورد قیمت گذاری آثار هنری توضیح داد:‌ در تمام دنیا و نگارخانه‌های معتبر برای فروش آثار رتبه بندی وجود دارد كه همین رتبه بندی قیمت‌ها باعث می شود هنرمندان تلاش بیشتری داشته باشند تا به سطوح بالاتر برسند. دیگر دوران نقاشی كشیدن تنها برای دل نقاشی سپری شده است.

اصولی از كمبود عرضه كنندگان هنر در ایران گلایه كرد: متأسفانه در ایران كسانی كه بتوانند هنر را درست عرضه و در نهایت به فروش برسانند كم است و این برای هنر به خصوص هنر تجسمی ما یك ضعف به شمار می‌آید.

وی در پایان گفت: قیمت یك اثر هنری در ایران باید بر اساس آنچه كه در دنیا وجود دارد صورت بگیرد و این قیمت‌ها باید در شأن هنرمندان ما باشد. اگر كار یك نقاش مطرح ایرانی در كنار یك نقاش خارجی نمایش داده شود ارزش واقعی آن معلوم می شود. قیمت بالای برخی نقاشیها در ایران بی عدالتی نیست بلكه آبروی نقاشی ایران را بالا می برد.

نمایشگاه فروش پاییزی آثار نقاشی و مجسمه در سعدآباد از یكم آذر شروع و تا ۲۵ این ماه ادامه خواهد داشت.