با افتتاح نمایشگاه گروه «هفت نگاه» دراصفهان، موزه هنرهای معاصر این شهر پس از دو سال موفق به فروش یك تابلو نقاشی شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی گروه هفت نگاه، نمایشگاه گروه هنری "هفت نگاه" با استقبال غیر منتظره مردم اصفهان، عصر پنجشنبه هشتم آذر در موزه هنرهای معاصر این شهر افتتاح شد.

میزبان استقبال مردم به حدی بود كه با ازدحام بی سابقه آنان در راهروهای موزه، صف بسیار بلندی برای ورود به این مجموعه پشت در شكل گرفت و علاقه مندان مجبور شدند مدت‌ها برای دیدن آثار بزرگان نقاشی ایران منتظر بمانند.

این استقبال بی نظیر با خرید یك تابلو نیز همراه بود. درحالی كه موزه هنرهای معاصر اصفهان دو سال بود اثری را به فروش نرسانده بود، عصر پنج شنبه هشتم آذر۸۶ همزمان با افتتاح هفت نگاه این طلسم شكسته شد و "فضل الله ضیایی"، مجموعه دار آثار هنری و متخصص بیماریهای كلیوی، با خرید چهار میلیون تومانی خط نقاشی "اسدالله كیانی" این یخ دوساله را شكست.

"هفت نگاه" متشكل از نگارخانه‌های آریا، الهه، گستان، دی، والی، هفت ثمر و ماه مهر كه اسفند ۸۵ در فرهنگسرای نیاوران راهی نو برای فروش آثار هنری گشود با سفر به اصفهان و عرضه ۵۶ اثر شاخص از ۵۶ نقاش برجسته ایرانی نظیر "ایران درودی"، "آیدین آغداشلو"، "سیدمحمد احصایی"، "گیزلا وارگاسینایی"، "هانیبال الخاص" و ... قصد دارد فروش آثار هنری را در شهرستانهای ایران نیز گسترش دهد.

در مراسم افتتاحیه "هفت نگاه" ایران درودی كه با ارائه نقاشی بزرگ "ریشه های آسمان" به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان گران‌بهاترین اثر این نمایشگاه را به اصفهان فرستاده است در سخنانی توأمان به اهمیت مقوله فروش آثار هنری و حمایت از هنرمندان و نیز بزرگی مردم فرهنگی اصفهان اشاره كرد.

وی در آستانه مراسم افتتاحیه اعلام كرده بود با وجود اینكه هنوز قیمت آثار هنرمندان درجه دوم شارجه بسیار گران تر از قیمت اثر یك هنرمند برجسته ایرانی است،خوشحالم كه نرخ آثار هنری ایران روندی پیدا كرده است كه "نقاشی" در قامت یك شغل و حرفه خود را بنمایاند و یك "نقاش" بتواند از راه "نقاشی" زندگی خود را تأمین كند."

وی با تقدیر از گروه هنری "هفت نگاه" و فروش آثار در شهرستان‌ها گفت:"ایران تنها تهران نیست و همه مردم ایران حق دارند در یك فرصت برابر آثار نقاشان بزرگ معاصر ایران را ببینند و بخرند."

نمایشگاه "هفت نگاه" تا ۲۲ آذر ۸۶ در موزه هنرهای معاصر اصفهان دایر خواهد بود. "