قائم مقام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره اظهاراتی كه درباره عدم تحقق اختصاص «سهمیه سفر» طرح می‌شود، گفت: ما با جدیت پیگیر تخصیص سهمیه بنزین سفر هستیم.

حمید بقایی افزود: اختصاص سهمیه بنزین سفر كار مشكلی است چون طرف مقابل ما دستگاه‌هایی هستند كه موافق تخصیص این سهمیه نیستند اما به شدت این موضوع را پیگیری می‌كنیم و در حال برگزاری جلسات فشرده‌ای با مسئولان مرتبط هستیم.

وی در پاسخ به این‌كه در آخرین ماه تابستان به سر می‌بریم و اگر سهمیه سفر به تابستان امسال نرسد دیگر به كار مردم نمی‌آید، گفت: كاملاً در جریان این وضعیت هستیم و تمام این شرایط را برای مسئولان تشریح كرده‌ایم اما باید مسئولان دیگر را هم قانع كنیم.

قائم مقام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: در حال حاضر تمام ساز و كارهای ارائه بنزین سفر را تهیه كرده‌ایم اما باید به تأیید مسئولان تبصره ۱۳ برسد.

بقایی ادامه داد: چون ممكن است برخی از این ساز و كارها تغییر كند فعلاً روش ارائه این سهمیه اعلام نمی‌شود.

وی گفت: ما برای مسئولان توضیح داده‌ایم كه با سهمیه بنزین خودروهای شخصی امكان سفر وجود ندارد اما باید ببینیم آن‌ها چه تصمیمی می‌گیرند.

قائم مقام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره این‌كه آیا ممكن است سهمیه بنزین سفر محقق نشود، تصریح كرد: بله ممكن است این سهمیه را ندهند اما ما نهایت تلاشمان را خواهیم كرد.

بقایی درباره اظهارات نعمت زاده، مدیر عامل شركت پالایش و پخش مبنی بر عدم تحقق تخصیص سهمیه بنزین سفر گفت: اظهار نظرها متفاوت است اما طرف ما مسئولان تبصره ۱۳ هستند كه مشغول مذاكره با آن‌ها هستیم.