پنجمین دوسالانه مجسمه‌سازی معاصر تهران با تم فضای ذهنی "صلح، زندگی و افق آینده" از ۲۸ آبان‌ماه امسال در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران اعلام کرد دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت ارشاد با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، موسسه توسعه هنرهای تجسمی و مساعدت فرهنگستان هنر و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، پنجمین دوسالانه مجسمه سازی معاصر تهران را پائیز آینده در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می کند.

پنجمین دوسالانه مجسمه سازی تهران با هدف توسعه و ارتقای هنر مجسمه سازی ایران برگزار می شود و به همراه برپایی نمایشگاهی از آثار هنرمندان، آخرین تلاش ها، چالش ها و دستاوردهای هنرمندان مجسمه ساز معاصر کشور مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. این دوسالانه با هدف ایجاد زمینه و فضای رقابتی سالم و بسترسازی برای کشف و بروز استعدادهای جوان و توسعه هنر مجسمه سازی معاصر و حضور در عرصه های بین المللی برگزار می شود.

هنرمندان مجسمه ساز با توجه به ضوابط دوسالانه در ارائه ایده های خود محدودیت ندارد و می توانند از کلیه شیوه های بیانی و اجرایی استفاده کنند. خلاقیت و اصالت ایده هنری در انتخاب آثار مورد توجه خاص قرار می گیرد و کیفیت ساختاری و توانمندی های بیانی و توجه به فناوری، خلاقیت و نوآوری در مواد و مصالح، سوابق، فعالیت ها و حضور هنرمندان در فضای هنر معاصر اهمیت دارد.

هنرمندان برای شرکت در دوسالانه می توانند برای دریافت فرم ثبت نام به دبیرخانه دوسالانه به خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله ، موزه هنرهای معاصر تهران مراجعه یا از طریق سایت www.ais.ir فرم را دریافت و فرم تکمیل شده را تا پنجم آبان ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۸۸۹۵۱۹۶۵ تماس بگیرند.