سه مامورنمای فیوج با شناسایی مشتریان حامل وجوه نقد بالا از بانك، مقابل آنها را گرفته و پس از چهره‌زنی و آوردن بهانه‌ای، آنها را مورد سرقت قرار می‌دادند.

«شمس‌اله» ۳۲ ساله، «فرهاد» ۲۷ ساله و «ناصر» ۴۳ ساله متهمان فیوجی هستند كه به خاطر ارتكاب بیش از شش فقره سرقت از مشتریان بانكهای مناطق مركز و غرب تهران و همچنین استان‌های فارس، خراسان رضوی و اصفهان از سوی پلیس پایگاه دوم آگاهی دستگیر شدند.

«شمس‌اله» و «فرهاد» (برادر) به همراه دامادشان «ناصر» از اواخر سال ۸۵ پس از طراحی نقشه سرقت تحت عناوین ماموران انتظامی، پلیس مواد مخدر، آگاهی و ... سوژه‌های از پیش تعیین شده بانكها را تحت تعقیب قرار می‌دادند.

شیوه سرقت این گونه بود كه ابتدا یكی از این سه نفر وارد بانك می‌شد و پس از شناسایی یكی از مشتریان كه وجه قابل توجهی دریافت ‌كرده بود با تلفن همراه دو همدست دیگرش كه با خودرو مدل بالایی بیرون از بانك كشیك می‌دادند، تماس گرفته و محل قرار گرفتن پول را گزارش می‌كرد.

با خارج شدن مشتری از بانك و سوار شدن بر خودرواش، ماموریت دو متهم دیگر شروع می‌شد تا با تعقیب سوژه در مسیر، جلوی او را گرفته و با توجه به چهره و نحوه لباس پوشیدنش اتهامی از قبیل اعتیاد، مزاحمت برای نوامیس و ... به او وارد می‌كردند.

نكته جالب توجه در شگرد اعضای این باند این بود كه این افراد، لپ‌تاپی همراه داشتند كه شماره پلاك خودرو فرد مورد نظر را به ظاهر وارد آن كرده و سپس مدعی می‌شدند خودرو سرقتی و یا او متهم به سرقت و یا این كه وجوه نقد داخل خودرو مسروقه است.

بدین ترتیب با طرح این بهانه‌ها، شهروند ساده لوح فریب ادعاهای این مامورنماها را خورده و پس از تسلیم شدن، از سوی آنها مورد سرقت قرار می‌گرفت.

با اعلام شكایت چندین مالباخته، كارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران آغاز شد و ماموران در تحقیقات اولیه از هویت متهمان اطلاع پیدا كرده و پس از تحت كنترل قرار دادن منزل مسكونی این افراد در كرج، در مرحله اول موفق شدند «شمس‌اله» و به دنبال او دو متهم دیگر را نیز دستگیر كنند.

متهمان در بازجویی‌ها به ارتكاب شش فقره سرقت تحت عنوان مامورنما و به جیب زدن یكصد میلیون تومان تراول‌چك اعتراف كردند.

كارت نیروی انتظامی جعل شده و وانمود كردن بیسكویت ویفر به عنوان بی‌سیم و اسلحه اسباب‌بازی تجهیزاتی بود كه این سه متهم از آن برای عملی كردن نقشه‌های سرقت به كار می‌بردند.

مركز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ از افرادی كه از اواخر سال گذشته تا كنون به این شیوه مورد سرقت قرار گرفته‌اند، خواست تا برای اعلام شكایت با در دست داشتن نامه‌ای از یگان اولیه اعلام شكایت، برای شناسایی متهمان به پایگاه دوم پلیس آگاهی مراجعه كنند.