پرویز کلانتری از نصب نقاشی‌های سه متری خود روی برج ۵۷ طبقه آ. اس. پ تهران خبر داد.

این نقاش و هنرمند در این باره گفت: "این آثار شامل سه نقاشی سه متر در سه متر است که من آنها را برای برج بزرگ ۵۷ طبقه آ. اس. پ طراحی کرده ام. این نقاشی ها برای قرارگرفتن در ورودی این برج طراحی شده اند."

وی درباره دلیل نصب این سه نقاشی و طراحی آن برای برج ۵۷ طبقه گفت: "قصد داشتم کاری تازه ارائه دهم، نقاشی های ما بعضا تکراری شده اند، این بود که با سختی فراوان این سه اثر را آماده کرده ام. مهندسان این برج کاری را روی دیوار گذاشته اند که صاحب امضا باشد، یعنی روی آثار نقاشی من امضا هم وجود دارد تا اعتبار اثر حفظ شود."

این سه نقاشی سه متری پس از پایان ساخت این برج اوایل مهرماه روی در ورودی برج نصب خواهد شد. کلانتری از نقاشان پیشکسوتی است که سال ۱۳۸۴ به عنوان قدیمی‌ترین تصویرگر کتاب‌های درسی تقدیر و سال ۲۰۰۵ از تابلو "شهر ایرانی از نگاه نقاشی" وی در مقر سازمان ملل در نایروبی پرده‌برداری شد.

مجموعه ای از نقاشی‌های این هنرمند مربوط به موضوع "دانش و دانشمندان ایران" از قرن دوم به بعد شامل خوارزمی، ابوریحان بیرونی، فارابی، ابن سینا، خواجه نصیر طوسی، رازی و خیام به زودی از سوی نشر نظر چاپ و منتشر می‌شود.