یعقوب عمامه‌پیچ منظره‌های شهر تبریز را به تصویر می‌کشد و نمایشگاهی از این آثار را بهمن‌ماه همزمان در تهران و تبریز به نمایش می‌گذارد.

این هنرمند و استاد دانشگاه در این باره گفت: "نمایشگاه نقاشی از منظره اطراف تبریز است، تبریز زادگاه من است، ولی سال ها در تبریز نبوده و به تازگی برای تدریس به این شهر آمده ام. برای همین دوست دارم نمایشگاه آثارم را از مناظر تبریز برپا کنم."

وی در ادامه افزود: "الان در حال بررسی مناظر تبریز هستم و به زودی تعدادی تابلو نقاشی خواهم کرد تا بهمن ماه به نمایش بگذارم. با مسئولان گالری ماه مهر هم صحبت کرده ام و قرار است نمایشگاه تهران را آنجا برپا کنم. به دلیل تدریس در دانشگاه تبریز یکسال است نمایشگاهی برپا نکرده ام، ولی بهمن ماه می خواهم دینم را ادا کنم و آخرین آثارم را به نمایش بگذارم."

یعقوب عمامه‌پیچ از نقاشان سبک طبیعت گرایانه است که این جریان در دهه ۵۰ در هنرستان میرک شهر تبریز پایه گذاری شد و وی با ادامه تحصیل این نوع سبک را به صورت نو ارائه می دهد. این هنرمند تاکنون در دوسالانه های مختلف مقام آورده و آثارش در نمایشگاههای انفرادی و گروهی در معرض دید قرار گرفته است.