نقاشی ها و طراحی های "سیلویا پلات" شاعر آمریکایی که تاکنون کسی از آنها اطلاعی نداشت ماه اکتبر در معرض دید عموم قرار می گیرد.

به نقل از گاردین، به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تولد سیلویا پلات، نقاشی ها و طراحی های این شاعر در کتابی با عنوان "قافیه های چشم" منتشر می شود.

این کتاب که قرار است ماه اکتبر وارد بازار کتاب شود، حاوی نامه های کودکانه این شاعر در سن هفت سالگی و نیز مجموعه پرتره ها و نقاشی هایی است که پلات در طول دوران دانشجویی آنها را خلق کرده بود.

در این کتاب زندگی هنری پلات که در سن ۲۹ سالگی خودکشی کرد به زیبایی ترسیم شده است. "قافیه های چشم" که توسط کتلین کونورز گردآوری شده، ۱۴ اکتبر با تجلیل از سیلویا پلات رونمایی می شود.

سیلویا پلات در سال ۱۹۳۲ در ماساچوست آمریکا به دنیا آمد و هشت ساله بود که پدرش را از دست داد. او در دانشگاه اسمیت به تحصیل پرداخت و با نمراتی درخشان از آنجا فارغ ‌التحصیل شد. او در سال ۱۹۵۳ با بلعیدن ۵۰ قرص خواب برای اولین بار اقدام به خودکشی کرد ولی زنده ‌ماند و تحت درمان قرار گرفت. وی در سال های بعد با استفاده از یک بورس تحصیلی به انگلستان رفت و در دانشگاه کمبریج با تد هیوز شاعر انگلیسی آشنا شد و با هم ازدواج کردند. سیلویا پلات سرانجام در فوریه ۱۹۶۳ با گاز خودکشی کرد.