رئیس پلیس آگاهی فرماندهی نیروی انتظامی استان قزوین، نرخ قتل در این استان را به طور تقریبی نیمی از میانگین كل كشور در سال گذشته عنوان كرد و گفت: با وجود پایین بودن نرخ قتل در این حوزه استحفاظی نسبت به كل كشور، قتل با استفاده از سلاح گرم در این استان بیشتر از میانگین كل كشور است.

به گزارش ایسنا، سرهنگ محمدحسین محمدی افزود: نرخ قتل در سال گذشته ۸/۱ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده و این در حالی است كه میانگین كل كشور ۴/۳ در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده است. وی درصد قتلهای وقوعی با استفاده از سلاح گرم را در استان ۴/۳۶ درصد، نسبت به ۵/۲۷ درصد كل كشور عنوان كرد و گفت: علت این مسأله، قرارگرفتن استان قزوین در كنار چند استان جرم خیز كشور است.

سرهنگ محمدی همچنین تعداد وقوع قتل در سه ماهه اول سال جاری را چهار فقره اعلام كرد و گفت: عاملان هر چهار مورد شناسایی و دستگیر شده اند و این در حالی است كه سه ماهه نخست سال گذشته تعداد قتلهای رخ داده سه مورد بوده كه تنها یك مورد آنها كشف شده بود.

وی تصریح كرد: در سه ماهه اول سال ۸۶ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، آمار سرقت از منزل، سرقت خودرو، مغازه، احشام و كیف قاپی كاهش و آمار كشف این جرایم نیز نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قزوین گفت: این در حالی است كه رقم كلاهبرداری و سرقت از اماكن دولتی و عمومی در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی در خصوص دستگیری سارقان مسلح تحت پوشش مأموران نیروی انتظامی گفت: تعداد این افراد چهار تن بوده كه ۲۷ تیرماه در قزوین دستگیر شدند و همه آنها دارای سوابق كیفری هستند.

سرهنگ محمدی ادامه داد: این افراد عاملان سرقت بانك صادرات شعبه «مینو» و نیز سرقت از مصالح فروشی بلوار ابوترابی هستند كه تاكنون در جریان بازجوییها به سرقتهای مسلحانه از نمایشگاه خودروهای سنگین، سرقت تحت پوشش مأموران مبارزه با مواد مخدر و سرقت از مشتریان بانكی همگی در نظرآباد اعتراف كرده اند.

وی تصریح كرد: از این سارقان، ۵ قبضه سلاح جنگی، بیش از ۲۰۰ میلیون ریال تراول چك جعلی و سرقت گواهینامه های رانندگی جعلی، دهها دستگاه گوشی تلفن همراه، دستبند، اسپریهای اشك آور و لباسهای مربوط به نیروی انتظامی و مهرهای دولتی توقیف شده است.