افزایش ۹۰ درصدی حضور مأموران پلیس در تفرجگاهها، امنیت خوبی را در این اماكن به همراه داشته است.

به گزارش خبرنگار ما، مدیركل اماكن نیروی انتظامی، صبح دیروز در حاشیه دیدار مستقیم مردم با پلیس در مركز ارتباطات مردمی (۱۹۷) با اعلام این خبر، به طرح امنیت اجتماعی پرداخت و گفت: با هماهنگی اتحادیه های خیاطان و تولید كنندگان پوشاك، كمیسیون بازرسی تقویت شده كه این كمیسیون كار نظارت بر واحدهای توزیع و عرضه پوشاك را جدی تر انجام می دهند.

سردار محمدعلی نجفی با اشاره به اینكه در حال حاضر و با همكاری اتحادیه ها ۷۰ درصد از پوشاك دارای شناسه هستند، افزود: ۳۰ درصد پوشاكی كه شناسه ندارند مربوط به پوشاكهای قدیم هستند كه به آنها نیز شناسه موقت داده خواهد شد.

به گفته این مقام پلیس، در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی ۵۰ تا ۶۰ مغازه و مركز به علت عرضه نامناسب پوشاك در تهران پلمپ شده است.

وی با اشاره به بحث آژانسهای تاكسیرانی تصریح كرد: با تقویت گروه بازرسی این اتحادیه و انجام هماهنگیهای لازم با سازمانهای ذیربط سوخت و تأمین سوخت مورد نیاز، دیگر رانندگان هیچ انگیزه ای برای افزایش قیمت كرایه ندارند.

نجفی در ادامه و در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینكه آیا صحت دارد كه ناجا در ازای پوشش كنسرت استاد شجریان مبلغی دریافت می كند، گفت: زمانی كه مجوزی برای برگزاری یك كنسرت و یا نمایشگاه از سوی سازمانها صادر می شود، باید برای جلوگیری از بروز مشكلات انتظامی و ترافیكی تمهیداتی از سوی ناجا اندیشیده و اعمال شود، اما نیروی انتظامی برای ارایه این خدمات هیچ پولی دریافت نمی كند.

نجفی گفت: با توجه به اینكه مجوز كنسرت آقای شجریان توسط وزارت ارشاد صادر شده است، نیروی انتظامی هیچ مخالفتی با اجرای آن نخواهد داشت، اما به علت عدم همكاری با ناجا، هیچ خدماتی به آنان داده نخواهد شد.

همچنین در حاشیه این دیدار، سردار احمد روزبهانی مدیركل پلیس امنیت ناجا با تأكید بر ادامه طرح امنیت اجتماعی گفت: از زمان اجرای این طرح تا كنون ۲۲۱ هزار و ۷۶۱ نفر از مزاحمان به نوامیس مردم تذكر و ارشاد شدند و ۱۳ هزار نفر نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی تعداد زنان خیابانی را كه در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی دستگیر شدند را پنج هزار و ۲۰۰ نفر اعلام كرد و اظهار داشت: از این تعداد پرونده ۳۸۱ نفر به مراجع قضایی ارجاع شد.

سردار روزبهانی سپس به بحث امنیت تفرجگاهها پرداخت و با اشاره به افزایش ۹۰ درصدی حضور مأموران پلیس در تفرجگاهها گفت: الان امنیت خوبی در این اماكن حاكم شده است.

مدیركل پلیس امنیت ناجا به بحث بد پوششی اشاره كرد و گفت: الان همه می دانند كه مصداقهای بد پوششی كدامند و باید پوشش اسلامی را رعایت كنند.

مصدق