جوادی‌پور هنرمند نقاش مدرنیست و مؤلف «نمدهای ایرانی» گفت: ۳۰ سال، وعده‌های چاپ و انتشار كتاب «نمدهای ایرانی» عملی نشد. بنابراین تازمانی كه نسخه چاپ شده كتاب را نبینم باور نخواهم كرد.

محمود جوادی‌پور هنرمند نقاش درباره خبر چاپ و انتشار كتاب «نمدهای ایرانی» گفت: گفته شده است كه این كتاب از سوی معاونت ارتباطات میراث فرهنگی و فرهنگستان هنر چاپ خواهد شد، ولی آنقدر طی این ۳۰ سال، از سوی ارگان‌های مختلف وعده چاپ و انتشار این كتاب داده شد و عملی نشد كه دیگر تا زمانی كه نسخه چاپ شده آن را نبینم باور نخواهم كرد.

وی افزود: البته این بار وعده چاپ كتاب از سوی فرهنگستان هنر و میراث فرهنگی داده شده است كه می‌توان به وعده آنها امیدوار بود.

جوادی‌پور درباره كتاب «نمدهای ایرانی» گفت: این كتاب تحقیقی كه بالغ بر ۴۰۰ صفحه خواهد بود، درباره نمدهای منطقه گرگان و رشت است كه در سال ۱۳۵۰ شروع كردم و چهار سال به طول انجامید.

این هنرمند نقاش در ادامه گفت: از سال ۱۳۵۴ تاكنون با گذشت بیش از ۳۰ سال تلاش بسیاری كردم تا آن را چاپ كنم ولی هر بار با وعده‌های بسیاری روبرو شدم كه به مرحله عمل درنیامد و به دست فراموشی سپرده شد.

وی همچنین گفت: درباره چاپ این كتاب با من صحبتی نشده است و دقیق اطلاع ندارم كه این كتاب چگونه منتشر خواهد شد.

جوادی‌پور درباره اهمیت چاپ این كتاب گفت: هنر نمدسازی از قدمت دیرینه‌ای برخوردار است و بسیار قدیمی‌تر از فرش و قالی است و در قدیم به جای فرش و قالی از نمد استفاده می‌كردند كه نوعی عایق رطوبت و دما بود.

این هنرمند نقاش در ادامه تصریح كرد:تاكنون در هیچ كجا راجع به هنر نمدسازی ایران تحقیقی صورت نگرفته است و این هنر در دنیا ناشناخته مانده است.

روز گذشته خبری مبنی بر چاپ و انتشار كتاب «نمدهای ایرانی» منتشر شد كه این اقدام از سوی معاونت فرهنگی و ارتباطات سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و با همكاری فرهنگستان هنر صورت می‌گیرد.

به گفته لطیف روحانی، سرپرست اداره كل فرهنگی معاونت فرهنگی و ارتباطات سازمان میراث فرهنگی این كتاب با كاغذ گلاسه در ۴۷۰ صفحه و تیراژ دو هزار جلد چاپ خواهد شد.

سرپرست اداره كل فرهنگی معاونت فرهنگ و ارتباطات سازمان هزینه چاپ این كتاب را ۱۷۶ میلیون ریال عنوان كرد كه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان تابستان امسال عرضه خواهد شد.

محمود جوادی‌پور نقاش ۸۸ ساله تهرانی از جمله قدیمی‌ترین هنرمندان مدرنیست ایرانی است كه لیسانس نقاشی دانشگاه تهران، دیپلم آكادمی هنرهای زیبا مونیخ در رشته‌های نقاشی و گرافیك آلمان و دكترای شورای عالی فرهنگ كشور را داراست.

جوادی پور بنیان‌گذار نخستین مركز هنرهای تجسمی به نام "آپادانا - كاشانه هنرهای زیبا" در ایران است و نخستین نمونه چاپ رنگی را در سال ۱۳۲۳ در سازمان‌ها و مطبوعات ایران عرضه كرد.

او از سال ۱۳۲۸ تا كنون بیش از ۲۰ نمایشگاه انفرادی و ۲۹ نمایشگاه گروهی در داخل و خارج كشور از جمله آلمان، آمریكا، كانادا، ایتالیا و ...داشته است و بسیاری از آثارش در موزه‌ها نگهداری می‌شود.

نشانه‌های بانك مركزی ایران، شركت ملی نفت ایران، بانك توسعه صنعتی ایران، بنگاه ترجمه و نشر كتاب، موسسه انتشاراتی خوارزمی، آرم رسمی شیر و خورشید دولتی، بیمه ملی ایران، سلسله انتشارات یونسكو و آرم دانشگاه صنعتی تهران و ... از جمله دیگر آثار این نقاش نامی ایران است.