دبیر نخستین نمایشگاه زنان سفالگر ایران از رسیدن نزدیک به ۱۰۰ اثر سفالی از ۳۰ زن سفالگر به دبیرخانه این نمایشگاه خبر داد.

منیژه آرمین درباره این نمایشگاه گفت: "استقبال زنان سفالگر به اندازه‌ای بود که هر هنرمند سفالگری که قبل از فراخوان از برگزاری نمایشگاه اطلاع داشت آثارش را برای نمایشگاه ارسال کرد."

وی در ادامه افزود: "این نمایشگاه ۱۰ شهریورماه در فرهنگسرای نیاوران افتتاح می‌شود و ویژگی آن این است که زنان سفالگر ایرانی آثار خود را به نمایش می‌گذارند. چرا که زنان سفالگر ما از ظرفیت‌های بسیار خوبی در جنبه هنری سفالگردی برخوردارند. امیدواریم این نمایشگاه جلوه روشنی از حضور زنان هنرمند ایرانی در عرصه فرهنگ و هنر باشد."

آرمین درباره زمان داوری آثار گفت: "مرحله اول داوری از روز ۱۵ مرداد و بعد از رسیدن تصاویر آثار زنان سفالگر که به صورت لوح‌های فشرده است، انجام خواهد شد."

نخستین نمایشگاه زنان سفالگر هنرمند از سوی دفتر امور بانوان وزارت ارشاد با همکاری بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران ۱۰ تا ۲۹ شهریور در فرهنگسرای نیاوران برپا می‌شود. زمان تحویل آثار پذیرفته شده به دبیرخانه ۲۸ مرداد تا دوم شهریور است. همچنین در بخش جنبی این نمایشگاه کارگاههای آموزشی و حلقه‌های تفکر نیز برگزار خواهد شد.

علاقمندان می‌توانند آثار خود را به نشانی تهران، انتهای خیابان پاسداران، ضلع غربی پارک نیاوران، فرهنگسرای نیاوران، دبیرخانه نمایشگاه زنان سفالگر هنرمند ایران ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۲۲۸۰۲۸۲۳ تماس بگیرند.