در آستانه پخش «بر مدار صفر درجه» از سوم اردیبهشت، دوبله این سریال به مدیریت بهرام زند همچنان ادامه دارد.

بهرام زند با اعلام این خبر گفت:در این مجموعه حدود ۶۰ گوینده به جای هنرپیشگان داخلی و خارجی گویندگی می كنند كه از میان آنان به پرویز ربیعی می توان اشاره كرد كه به جای اسماعیل شنگله صحبت می كند. محمدعلی دیباج، بهرام زاهدی و منوچهر زنده دل نیز از جمله صداپیشگان «بر مدار صفر درجه» هستند كه به جای بازیگران ایرانی حرف می زنند. وی كه در این مجموعه گویندگی می كند،پرویز بهرام، احمد رسول زاده، فهیمه راستكار، مریم شیرزاد، ناصر طهماسب، ناصر نظامی، حمید منوچهری، جواد بازیاران، تورج مهرزادیان، كسری كیانی، صادق ماهرو، ناصر احمدی، كتایون اعظمی، مهتاب عسگری،اعظم السادات دلیری، علی همت مومیوند، میرطاهر مظلومی، مینا حبیلی، مینا شجاع، بهمن هاشمی و امیر جوشقانی را از دیگر گویندگان «بر مدار صفر درجه» ذكر كرد.

این پیشكسوت دوبله درباره چگونگی ایجاد توازن در كیفیت صداپیشگی بازیگران و گویندگان حرفه ای این سریال اظهار كرد: تلاش می كنم كه هنرپیشگان، ضمن حفظ حس خود، با بهره گیری از تكنیك گویندگی به جای نقشهای خود صحبت كنند از سوی دیگر دوبلورهای حرفه ای در كنار استفاده از مهارتهای خود در گویندگی به حس درستی دست یابند.زند كه سرپرست گفتاری مجموعه «امام علی(ع)» را نیز بر عهده داشته است، دوبله «بر مدار صفر درجه» را از این سریال سخت تر توصیف كرد و گفت: دوبله سریال «امام علی (ع)» كار دشواری بود اما چون در «بر مدار صفر درجه» بازیگرانی از كشورهای مختلف بازی كرده اند، باید به نوعی این كار را دوبله كنم كه این گونه به نظر آید كه همه آنان فارسی صحبت می كنند بنابراین دوبله این سریال بسیار مشكل بوده است.

وی افزود: دوبله «بر مدار صفر درجه» قرار بود كه در مدت یك ماه و نیم به پایان برسد ولی اكنون پس از گذشت ۸ ماه، دوبله این اثر به علت سخت بودن آن و ضرورت حفظ كیفیت كار، هنوز به پایان نرسیده است. زند در پایان از پخش «بر مدار صفر درجه» در حدود ۳۰ قسمت خبر داد و اظهار كرد: تا قسمت بیست و هفتم بخش اعظمی از سریال دوبله شده است كه در نهایت تا اواخر اردیبهشت ماه دوبله این سریال به اتمام می رسد.

هنرپیشگانی چون مسعود رایگان، رویا تیموریان، آتنه فقیه نصیری، لعیا زنگنه، شهاب حسینی، فرخ نعمتی، صدرالدین شجره وساعتچیان به جای خود صحبت می كنند. «بر مدار صفر درجه» محصول گروه فیلم وسریال شبكه اول سیماست كه پیش از این، تعداد قسمتهای آن، ۲۲قسمت اعلام شده بود.حسن فتحی، این سریال را كارگردانی كرده است و برخی دیگر از عوامل ساخت آن عبارتند از:تهیه كننده: حسن بشكوفه، طراح چهره پردازی: عبدالله اسكندری، طراح صحنه و لباس: ایرج رامین فر، مدیر تولید: شهرام زاهدی، آهنگساز: فردین خلعتبری. داستان «بر مدار صفر درجه» به پیش از شهریور ۱۳۲۰ باز می گردد. در این مقطع، جوانی ایرانی كه مادری عرب دارد، برای ادامه تحصیل به خارج از كشور اعزام می شود. او در دانشگاه با دختری از خانواده ای یهودی آشنا می شود.