"رابرت تواتیز" - نقاش ۵۴ ساله انگلیسی -، كارشناسان را فریب می‌داد تا بیش از یك میلیون پوند برای آثار تقلبی قرن ۱۹ بپردازد. سایت خبری اسكاتمن نوشت: گویا او این پول را برای فرستادن پسرش به مدرسه خصوصی می‌خواسته است.

وی یكسری از آثار "فیتز جرالد" را جعل كرده بود و آنها را در یك نقشه به‌عنوان میراث خانوادگی معرفی و با این كارش جهان هنر را حیرت‌زده كرده بود.

به گفته‌ی پلیس این آثار جعل شده از نمونه‌های جعلی بسیار حرفه‌یی است كه تاكنون با آن روبه‌رو شده‌اند. جعل بودن این آثار كه او فروخته بود، فقط پس از بررسی نقاشی‌ها پس از مرگ "فیتز جرالد" مشخص شد.

توایتز از یكی از دوستان خود به‌نام "گردان استرانگ" به‌عنوان نماینده‌اش در فروش این آثار به دكتر بیتلز استفاده كرده بود. اما او اصرار دارد كه از تقلبی بودن آثار آگاه نبوده است و خانه‌ی خود را برای پس دادن پول آقای "بیتلز" به رهن گذاشته است. وی در یك معامله‌ی دیگر نیز از برادر برایان كمك گرفته‌ است. او همراه با برادرش در هنگام فروش یكی از این آثار كه خریدار از خریدن امتناع كرده بود دستگیر شد. برایان تواتیز، به ۱۲ ماه زندان و "استرانگ" نیز به ۱۸۰ ساعت كار در خدمات شهری محكوم شدند.