والت دیزنی كه در سال‌های ۱۹۰۱ تا ۱۹۶۶ زندگی می‌كرد، بی‌شك یكی از خلاق‌ترین افراد در قرن ۲۱ میلادی است؛ گرچه او مخترع فیلم‌های انیمیشن نیست، اما اولین نفری بود كه این‌گونه فیلم را به مخاطبان جهانی عرضه كرد.

موفقیت‌ فوق‌العاده‌ی آثار او آن‌ها را در میان نمونه‌های موفق آمریكایی قرار داده است. والت دیزنی در فیلم‌های انیمیشن خود از سفید برفی و هفت كوتوله كه در سال ۱۹۳۷ ساخته شده تا فیلم "كتاب جنگل" در سال ۱۹۶۷ نمونه‌هایی از كارهای او هستند كه تاثیر دو سویه‌ی این دو فرهنگ را با یكدیگر بررسی كرده است. در این نمایشگاه نقاشی‌های اصل از استودیو‌های دیزنی و كارها و خلاقیت‌های هنر غربی كه به آنها الهام‌های زیادی داده‌اند، وجود دارند.

والت دیزنی در سال ۱۹۲۸ "ویلی، كشتی نجار" را ساخت كه نخستین فیلم كوتاه انیمیشن به‌شمار می‌رفت كه در آن صداها همزمانی شده بودند.

فرانس‌پرس در این گزارش می‌افزاید: كه این نخستین حضور یكی از شخصیت‌های بسیار معروف قرن بیستم، "میكی ماوس"، بود كه توسط دیزنی ساخته شده و توسط "یوب ایورك" به‌صورت انیمیشن درآمد.

محصولات استودیو دیزنی، معمولا در طی دهه ۱۹۳۰ جوایز اسكار را برنده می‌شوند، اما ساختن فیلم سفیدبرفی و هفت كوتوله به‌عنوان اولین فیلم كاملا انیمیشن و طولانی یك پدیده‌ی بین‌المللی بود، چراكه می‌توانست با فیلم‌های هالیوود رقابت كند.