بر اساس آخرین اعلام رسمی حراجی كریستی در نیویورك، چهار اثر نقاشی هنرمند بزرگ "گوستاو كلمیت" كه از یك خانواده‌ی اتریشی، توسط نازی‌ها دزدیده شده بود، هشتم نوامبر سال جاری میلادی - ۱۷ آبان - به‌مزایده گذاشته می‌شوند.

این آثار پس از مذاكره‌ی طولانی از سوی مقامات اتریشی با صاحبان اصلی آن‌ها به‌فروش درخواهند آمد. یكی از این آثار كه شمایل طلاكاری شد‌ه‌ی " آدل بلاك با اور دوم" را به‌تصویر می‌كشد، كه در سال ۱۹۰۷ به قیمت ۱۳۵ میلیون دلار فروخته شد، این قیمت بالاترین قیمتی است كه تا به حال برای یك نقاشی پرداخت شده است. آسوشیتدپرس نیز گزارش داد: در این حراج، تابلوهای "آدل بلاك با اور دوم"، "خانه‌ها در آنتراك بر روی دریاچه‌ی آتر"، "درخت سیب اول" و "جنگ بیرچ"، فروخته خواهند شد. انتظار می‌رود تا این آثار با قیمت بیش از ۹۳ میلیون دلار فروخته شوند. در ماه ژانویه، این پنج تابلوی نقاشی پس از یك بحث طولانی مدت با دولت اتریش برای استرداد آثار به " ماریا آلتمن" ۹۰ ساله، در لس‌آنجلس داده شد.

خانواده‌ی او اعلام كرده‌ بودند كه این آثار توسط نازی‌ها از آن دزدیده شده و دولت اتریش مالكیت آن‌ها را از آن خود كرده است.