مركز فرهنگی آسیایی یونسكو در كشور ژاپن، پانزدهمین مسابقه تصویرگری كتاب كودك - نوما- برای سال ‌‌٢٠٠٦ را برگزار می‌كند. به شركت كنندگان در این مسابقه‌ی جهانی ‌٤٣ روز فرصت داده شده است تا آثار تصویرگری كتاب كودك خود را به این مركز آسیایی ارسال كنند.

این مسابقه با هدف ترویج و گسترش كتاب‌های مصور كودكان - در كشورهای در حال توسعه - و تولید و انتشار آثار جذاب و كیفی، ایجاد فرصت برای معرفی آثار برجسته و كمك به ارتقای كیفیت كتاب‌های مصور كودكان برگزار می‌شود.

بنا بر این گزارش، برگزاركنندگان، تصاویر كتاب‌ها را، اعم از چاپ شده یا چاپ نشده، می‌پذیرند، اما تصویرگرانی كه قبلا برنده‌ی جوایز اصلی مسابقات بین‌المللی شده باشند، نمی‌توانند در این مسابقه شركت كنند.

تنها اتباع كشورهای آسیا و اقیانوسیه، آمریكای لاتین و كارئیب، آفریقا و كشورهای عربی می‌توانند در این دوسالانه شركت كنند. قرار است نتایج مسابقه و نمایشگاه آثار برگزیده، در نمایشگاه‌های ژاپن و هم‌چنین نمایشگاه بیست‌ویكمین دوسالانه‌ی براتیسلاوا - BIB۲۰۰۶ - در جمهوری اسلواكی به نمایش گذارده شود.

ارسال دست كم پنج تصویر اصلی برای هر داستان با وزن كمتر از پنج كیلوگرم، كه در سال‌های اخیر برای كتاب كودكان تهیه شده باشد، با تكمیل فرمی كه در آدرس اینترنتی www.accu.or.jp/noma نیز قابل دریافت است، همراه با خلاصه داستان دست‌كم در ‌‌٣٠٠ كلمه، به زبان انگلیسی و هم‌چنین اصل آثار به مركز فرهنگی یونسكو در ژاپن ضروری است.