نگارخانه‌های آریا، الهه،‌ دی، گلستان،‌ ماه‌مهر، والی و هفت ثمر این گروه "هفت نگاه" را با هدف برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ گروهی در داخل كشور، شناساندن هنرهای تجسمی ایران به علاقمندان خارج از كشور از طریق برگزاری نمایشگاه‌هایی در كشورهای مختلف، برگزاری گردهم‌آیی‌ها و سمینارهایی درباره‌ی مسائل هنرهای تجسمی در ایران و در نهایت یافتن راهكارهایی در جهت اعتلای هنرهای تجسمی معرفی نقاشان جوان با استعدادهای خاص، شناساندن نقاشان قدیمی‌تر و با تجربه‌تر به نقاشان جوان و علاقمندان به تاریخ هنر در ایران برگزاری نمایشگاه‌هایی در شهرستان‌ها و برگزاری نمایشگاه‌هایی با مضامین خاص تشكیل داده‌اند.

بنا بر این گزارش، قرار است برای برگزاری نمایشگاه هربار از یك یا دو نگارخانه به‌عنوان میهمان دعوت شود تا آنان نیز در این كار سهیم شوند و بتوانند نقاشان خود را معرفی كنند.

این گروه همچنین، هر سال كتابی حاوی عكس‌های نمایشگاه‌های همان سال با مقالات و نقد‌هایی درباره‌ی آن نمایشگاه منتشر خواهند كرد. نخستین نمایشگاه گروه "هفت نگاه" احتمالا در نیمه‌ی اول اسفندماه سال‌جاری با نام "نمایشگاه بزرگ سال" برگزار می‌شود. قرار است سیدمحمد احصایی آرم گروه "هفت نگاه" را طراحی كند.