در این بیانیه كه در آستانه سفر انوشه انصاری كه شامگاه امروز به عنوان نخستین زن فضاگرد جهان و اولین فضانورد ایرانی راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌شود، منتشر شده، آمده است:

«دستیابی به فضای بیكران از آروزهای دیرینه بشر بوده است. ۵۰ سال از پرواز نخستین انسان به مدار زمین می‌گذرد. ورود به عصر فضا و بهره‌مندی از امكانات بالقوه و موهبات الهی آن، میراثی است برای تمام بشر، فن‌آوری فضایی كه در روزهای آغازین بهانه‌ای برای رقابت‌های سیاسی و نظامی ابرقدرت‌های آن روز جهان بود، رفته رفته جایگاه واقعی خود را در تمامی امور و شئون زندگی امروزی پیدا كرده به نحوی كه برخورداری از فن‌آوری فضایی تبدیل به یك الزام شده است، در این میان در چند سال گذشته گامهای مثبتی برای ورود بخش خصوصی به این حوزه برداشته شده است كه بی‌شك نام پیشگامان این عرصه در تاریخ بشر به نیكی به جا خواهد ماند.

انوشه انصاری بانوی موفق و ممتاز ایرانی، یكی از این بزرگان است این زن غیرتمند ایرانی با اراده آهنین، تلاشی را آغاز كرده است كه افق‌های جدیدی به روی بشریت خواهد گشود.

پرواز ایشان به ایستگاه فضایی بین‌المللی به عنوان تنها جایگاه استقرار انسان در فضا، افتخاری بس غرورآمیز برای تمامی ایرانیان خواهد بود اما نباید تاثیر شگرف خدمات و فعالیت‌های ایشان در رونق فعالیت‌های فضایی در مقیاس عمومی در سطح بین‌المللی را فراموش كرد.

سازمان فضایی ایران به عنوان متولی بخش فضا در كشور، ضمن حمایت از فعالیت‌ها و خدمات ارزنده خانم انصاری در ترویج و توسعه فن آوری فضایی آرزوی موفقیت و سلامت برای ایشان در سفر در سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی آرزوی موفقیت و سلامت دارد و امیدوار است سفر این بانوی ایرانی به ایستگاه فضایی پیام‌آور صلح و شادی برای جامعه بشری باشد.»