در این نمایشگاه ۳۴ اثر نقاشی، ‌طراحی و آبرنگ از این هنرمند شهیر مكزیكی كه در سال‌های ۱۹۰۷ تا ۱۹۵۴ خلق شده، به‌نمایش درآمده كه حاكی از دوران‌ خلاقیت این نقاش سورئال است.

از آنجا كه هیچ یك از آثار او تاكنون در هیچ موزه‌ای نبوده است، این نخستین فرصت در بیش از ۱۰ سال گذشته است كه آثار او به‌صورت اصلی نمایش داده شوند.

در سال ۱۹۳۹ یك نقاش ناشناس مكزیكی، بر صحنه‌ی هنری پاریس ظاهر شد و مشتاقانه او را به‌عنوان یك نقاش سورئالیست معرفی كرد و معتقد بود كه هنرمند سورئالیستی را كشف كرده است كه كاملا مستقل به این مرحله رسیده است. كالو نیز به دیگران اجازه داد تا این موضوع را باور كنند و گفت: من معتقدم تاكنون یك هنرمند سورئالیست بوده‌ام.

درك جهان تصویری "فریدا كالو" بدون دانستن زندگی‌نامه او امكان پذیر نیست؛ تصادف سخت او، رابطه‌ی پیچیده او با شوهرش - دیگو ریورا، نقاش معروف مكزیكی -، وابستگی قلبی او با سنت‌های مكزیك و نیز فعالیت‌های سیاسی، در هنر او تاثیرگذار بوده‌اند.

مشكلات و احساسات او و نیز روحیه‌ی انقلابی‌اش در طنز، باعث شد تا او شخصیت متنوعی را از خود در قرن بیستم به‌نمایش بگذارد.

یك منبع خبری آلمانی نوشت، در این نمایشگاه با حضور حدود ۲۰ هنرمند بین‌المللی، آثار فاكس بكمن" ، "جورجیو دی كریكو"، "اتودیكس"، "مكس ارنست"، "جرج گروز"، ‌"رنه مارگاریت"، "میریت اپن هیم"‌ و "كریتسین چاد" به‌نمایش در می‌آید و بینش جدیدی را بر آثار هنرمندان مكزیكی می‌گشاید. امروز آثار هنری كالو جزو میراث ملی مكزیكو به‌حساب می‌آید.