جواد افشار كه به تازگی به عنوان كارگردان مسوولیت تولید مجموعه تلویزیونی «روز رفتن» را بر عهده گرفته است در خصوص روند تولید این مجموعه كه پیش از این «روزی كه خواهیم مرد» نام داشت، گفت: هفته گذشته متنی را در اختیار من گذاشته و مسوولیت تولید این مجموعه را بر عهده من قرار دادند.

وی با بیان این كه،ارتباط خیلی خوبی با قصه، فضای كلی كار و عوامل تولید این مجموعه پیدا كرده‌ام اظهار كرد: زمانی مسوولیت تولید این مجموعه تلویزیونی را قبول كردم كه تنها ۳۰ درصد از كار انجام شده بود و در ابتدا برایم سخت بود تا باعوامل كار،قصه و كاراكترهایی كه از قبل چیده شده بودند، ارتباط برقرار كنم. ولی چون فضای قصه را خیلی دوست دارم و داستان این مجموعه را جذاب و متفاوت‌تر از سایر قصه‌های رایج سینما و تلویزیون می‌بینم، این مسوولیت را پذیرفتم و معتقدم كار خوبی خواهد شد.

جواد افشار خاطرنشان كرد: از جذابیت‌های داستان مجموعه تلویزیونی «روز رفتن» می‌توان به برخورد روحانیت با جامعه و برخورد پلیس با موضوعات جنایی اشاره كرد.

جواد افشار با اشاره به این كه، از روز پیوستنم به این پروژه، تمام تلاشم را می‌كنم كه كار را هر چه سریعتر به پایان برسد افزود: مجموعه تلویزیونی «روز رفتن» برای پخش درماه مبارك رمضان آماده خواهد شد اما تولید این مجموعه تا اواخر ماه مبارك رمضان به طول خواهد انجامید.

جواد افشار در خصوص آماده بودن متن این مجموعه توضیح داد: خوشبختانه با توجه به محدودیت زمانی آقای رحمانی نویسنده این مجموعه با تمام توان متن‌ها را آماده می‌كنند و خوشبختانه اشراف كامل به موضوع كامل متن‌ها داریم و برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته بسیار خوب ومفید بوده است.

گفتنی است، این مجموعه همزمان تدوین و صداگذاری می‌شود و بنا به اعلام روابط عمومی این پروژه تلویزیونی ، تصویربرداری به نیمه رسیده است. این مجموعه در ۲۶ قسمت برای پخش از شبكه‌ی تهران آماده می‌شود.