كارل ویلز - تاریخ‌نگار معماری و مدیر این نمایشگاه - گفت: هرگاه كه به این برج‌ها نگاه می‌كردم در میان ابرها گم می‌شدند و من می‌توانستم قدرت و زیبایی شگرف آنها را ببینم. این برج‌ها از لحاظ معماری مرا شگفت‌زده می‌كردند؛ در مقابل آنها می‌ایستادم و به آن ستون‌ها كه تا آسمان بالا رفته بودند، نگاه می‌كردم. فرانس‌پرس گزارش داد، این نمایشگاه با عنوان "غول پیكر"، روز چهارشنبه در موزه‌ای در پارك "‌باتری" منهتن برگزار ‌شده است.

براساس اعلام نمایشگاه یادشده می‌خواهد حس شكوه را به همگان منتقل ‌كند. تاریخ مركز تجارت جهانی با استفاده از تركیبی از صدا و تصویر و نمونه‌های معماری و مهندسی برجسته و نیز تابلوها و آثار تجسمی زیبا از ابتدای فعالیت آن در سال ‌١٩٦٠ تا هنگامی كه به‌عنوان یكی از بناهای برجسته‌ی نیویورك شد و از سه ایالت اطراف قابل رویت بود، به‌تصویر كشیده شده است.

یكی از این بخش‌ها به شبیه‌سازی یكی از دیوارهای این برج پرداخته است؛ ستون‌هایی با عرض ‌٨٨/٥٥ سانتی‌متر از جنس فولاد، از طریق پنجره‌هایی با ضلع ‌١٨/٤٣ سانتی‌متر از یكدیگر جدا شده‌اند و سقف اتاق‌های آن از فولاد ضدزنگ ساخته شده كه با روشن شدن ستون‌های به‌نظر می‌آید كه تا بی‌نهایت به‌سمت بالا می‌روند.

داستان برج‌های تجارت جهانی با كمك تصاویر بزرگ عكس و نیز نوشته‌های روزنامه‌ها به‌صورت دقیق‌تری بررسی می‌شوند.

این نمایشگاه كه دربرگیرنده‌ی چندین مدل متفاوت از برج‌های مركز تجارت جهانی است، تا ماه فوریه برپاست. در این نمایشگاه هیچ تصویری از تخریب برج‌ها توسط دو هواپیمای تروریستی دزدیده شده در یازدهم سپتامبر سال ‌٢٠٠١ وجود ندارد. این برج‌های دو قلو ‌١١٠ طبقه كه ارتفاع آنها بیش از ‌١٣٥٠ فوت (‌٤٨/٤١١ متر) ارتفاع داشتند، بلندترین برج‌های جهان بودند.

به گمان ویلز ساختن دوباره‌ی برج‌هایی در اندازه‌ی برج‌های دوقلو غیرممكن است، چرا كه آنها اوج قدرت بشر در قرن بیستم بودند؛ آنها بلندترین برج‌های این نسل بودند.